Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Bedeli Almayan Firmalar

Franchise Bedeli Almadan Bayilik Veren Firmalar

Bu markalar franchise bedeli almıyor. Reklam katılım payı ya da cirodan da pay istemiyorlar.

Aralarında mağaza dekorasyonunu karşılayanlar bile var. İşte uygun bir yer bulduğunuz takdirde başarılı bir satış grafiği vaat eden girişimci dostu markalar…

GIDA, ayakkabı, tekstil, deniz malzemeleri… Bu alanlarda faaliyet gösteren birçok ünlü marka, franchise giriş bedeli almadan yeni şubeler açacak. Bunun yanı sıra girişimcilere cazip destekler de sunuyorlar. Bazı markalar ise yılsonuna kadar sürecek kampanyalar başlattı. Örneğin, ünlü İtalyan çocuk giyim markası Harmont&Blaine, Türkiye’de 1 Kasım 2014’e kadar 15 bin euro olan franchise bedelini almayacak. Franchise giriş bedeli 25 bin dolar olan Sampi de yılsonuna kadar franchise bedeli almayacak. İşte girişimci ve yatırımcılara cazip bayilik fırsatları sunan markaların yatırım şartları…

bayilik bedeli

ATİYE LAÇIN
Tarihi Mevlevi tatlısı…

Kadın girişimci Atiye Laçin, Mevlevi tatlısı olarak bilinen geleneksel tatlı çeşitleri üretiyor. Şirketin üretim tesisi Çanakkale Gelibolu’da. Burada üretilen tatlılar Atiye Laçin Tatlıları adıyla piyasaya sunuluyor. Atiye Laçin, “Mevlevi tatlısının en büyük özelliği yüzde 100 doğal olması. İçinde yağ, un, şeker ve tatlandırıcı yok, ayrıca glutensiz. Bu tatlıyı doğal meyveler kullanarak hazırlıyoruz. Bu yönleriyle güçlü bir besin ve doğal enerji kaynağı” diyor. Şirket, söz konusu ürünlerin yanı sıra doğal ortamlarda yetişen güvem bitkisinin meyvesinden marmelat da üretiyor. Şirket, Türkiye genelinde yeni satış noktaları oluşturacak.

Telefon: 286 566 12 19 E-posta: mevlevitatlisi@gmall.com

KEBAPIX
Yeni şubeler açacak

Denizli merkezli Kebapix, 2009’dan bu yana faaliyet gösteriyor. Bir şubenin toplam yatırım tutarı öncelikle seçilen bölgenin konumuna göre değişiyor. AVM ya da cadde mağazalarının yatırım tutarları birbirinden farklı. Buna göre metrekare başına yatırım maliyeti bin ile 2 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0258 212 90 99 E-posta: info@kebapix.com.tr

ADT MARİNE&BOT
Deniz malzemeleri marketi

Antalya merkezli ADT 1993’te kurulmuş. Antalya, Manavgat ve Kemer’de beş mağazası var. Mağazalarda 16 ürün grubunda 2 bine yakın malzeme bulunuyor. ADT’nin mağazaları dışında Türkiye genelinde 52 bayisi var. 2015’te yeni bayilikler verilecek. Şirketin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı markalardan bazıları şu şekilde sıralanıyor: Monterey, Tracker Boat, SunTracker, Tahoe, Mako, Nitro, Starfisher, Momba, Supra Marlin, Quıckstar, Future Beach, Erplast, Zebec, Flyfish, L&W Komperasör, OceanStar, Hody ve Rotomod.

Telefon: 0242 259 41 54 E-posta: eda@adtmarine.com

ERİŞ YUMURTA
Bölge bayiieri arıyor

1996 yılında kurulan Eriş Yumurta, İstanbul Silivri’de, toplam 100 bin adet kapasiteli sekiz kümesinde yumurta üretiyor. Eriş Yumurta, aynı zamanda yem ve gübre de üretiyor. Trakya’da yaygın bir bayi ağma sahip. Anadolu’da henüz bayileri yok. 2015’te Anadolu’daki gelişmiş il ve ilçelerde bayilik verilecek. Bayilik için herhangi bir ön şart yok. Sadece belirli miktarda teminat gösterilmesi yeterli.

Telefon: 0212 734 23 87 E-posta: info@erisyem.com

YOGOLAT FROZEN YOĞURT
Doğal yoğurt…

Froyo’nun frozen yoğurt markası Yogolat Frozen Yoğurt, doğal ve bitkisel içeriği, minimum yağ oranı, düşük kalori değeri ve özelleştirilebilir tadıyla oldukça beğeni kazandı. Firma, lokasyonun fizibilitesinden, karlılık planına kadar her aşamada girişimcilere destek oluyor, işe başlama ve sonrası verilen periyodik eğitimlerin yanı sıra rutin denetleme, konsept geliştirme, reklam ve PR çalışmaları süreçlerinde girişimcilere danışmanlık hizmeti veriliyor. Yogolat Frozen Yoğurt stantlarmm büyüklüğü 3-5 metrekare arasında değişiyor. içinde frozen yoğurt makinesinin de yer aldığı stantların anahtar teslim kurulum fiyatı 45 bin TL+KDV. Bununla beraber yaklaşık 35 bin TL ciroya tekabül eden 100 paket frozen yoğurt tozu da girişimcilere ücretsiz olarak sunuluyor. Şirket bunun yanı sıra kendi markasıyla satış yapmak isteyenler için frozen yoğurt makinesi ve ekipmanları tedarik ediyor.

Telefon: 0212 36175 13

SAMPI
Yeniden atağa hazırlanıyor

Fast food sektörünün dağınık bir haldeyken özellikle son iki yıldır şubeleşme ve markalaşma anlamında ciddi bir yol aldığına dikkat çeken Sampi Genel Müdürü Ercan Yılmaz, “Franchising sisteminin yaygın bir şekilde kullanımı bu sektörü büyütüyor. Geleneksel Türk ürünleri günden güne pazar paylarım artırıyor. Sektör yerli ve yabancı yatırımcılar için yeni girişim fırsatları sunuyor. Farklı lezzet ve sunumlar yapan zincirler doğru yönetim, kurumsallaşma ve franchising modeli ile kısa sürede başarılı oluyorlar” diyor.

Yerel bir marka olarak yola çıkan Sampi’de Metro Grup tarafından satın alındıktan sonra bir fast food markasına dönüştü. Sampi’nin şimdi 35 şubesi var. Sampi’nin franchise giriş bedeli 25 bin dolar. Ancak şirket yılsonuna kadar franchise bedeli almayacak. Sampi, 2015’te şube sayısını 50’ye yükseltmeyi hedefliyor. Bir Sampi restoranı açmanın toplamı yatırım miktarı 75-100 bin dolar arasında değişiyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 6 olarak belirlenmiş. Reklam katılım payı yok. Sampi, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, prestijli noktalar ve AVM’lerde şubeler açacak.

Telefon: 0216 709 18 18 E-posta: ercanyilmaz@sampi.com.tr

SAMSONİTE
Büyükşehirieri hedefliyor

Samsonite, Kasım 2007’de Türkiye pazarına girdi. Mağazaların bir bölümü şirket tarafından geri kalanlar da franchisee’ler tarafından işletiliyor. Yeni mağazalar açmaya devam eden şirket Türkiye genelinden gelecek franchise taleplerini değerlendiriyor. Ancak öncelik büyükşehirlerde olacak. Samsonite mağazalarının büyüklüğü 75-150 metrekare arasında değişiyor. Yatırım tutarı ise mağaza büyüklüğü ve konumuna göre farklılaşıyor.

Telefon: 0212 473 18 00 E-posta: desa.com.tr

ÖZEL APLUS
iddialı bir modeli var

Aksesuar ve dokuma üreticisi ÖZEL, “Öz-El APlus” markasıyla tuhafiye ürünleri üretiyor. Kendi markasıyla iğneden ipliğe binlerce çeşit tuhafiye ürünü üreten şirket, Türkiye genelinde bayilik verecek. Şirket, bayilik almak isteyen girişimcilerden giriş bedeli almıyor. Şirketin Çorlu, İstanbul Yenibosna ve Merter’de üretim tesisleri var. Firma ürünlerini konfeksiyon, ev tekstili, sağlık sektörü ve paket ambalaj firmalarına ulaştırıyor. ÖZ-EL, Fransa, İtalya, Ispanya, Almanya, Rusya, Hollanda, Bulgaristan, Avustralya ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 23 ülkeye ihracat yapıp, Zara , H&M , Mango, Mark & Spencer, GAP, Hugo Boss gibi uluslararası markalara hizmet veriyor. Türkiye genelinde bayilik veren şirket girişimcilerden bayilik bedeli almıyor.

Telefon: 0212 551 25 33 E-posta: Hasan.yasar@oz-el.com

CEYO
Yatırımcısını koruyor

Ceyo, franchise giriş bedeli istemiyor. Reklam katılım payı ve sürekli franchise ödemesi yok. Reklam ve tanıtım organizasyonları şirket tarafından yürütülüyor. Şirket, franchisee’lerini adeta koruma kalkanına alıyor. Örneğin, başlangıç sermayelerini güçlü tutmak için piyasa koşullarının ötesinde vadelerde ürün teslim ediliyor. Bir mağazanın yatırım bedeli mağazanın büyüklüğüne göre değişiyor. Ceyo, franchise alanlara açılışta dekorasyon ve ürün alımlarmda özel destek veriyor. Ardından özel kampanyalar ve satış eğitimi gibi destekler devam ediyor. Ceyo mağazalarında sadece Ceyo ve Ceyo’ya ait alt markalı katalog ürünleri bulunuyor. Mağazada satışa sunulan ürünler ‘new generation’, ‘sabo’, ‘hac’ ve ‘umre’ grupları altında toplanmış.

Telefon: 0212 432 94 94 E-posta: nkolsuz@cyeo.com.tr

BEREKET DÖNER
Franchise giriş bedeli yok

Bereket Döner, Türkiye’de döner pazarının oluşmasında öndeki beş yılda şube sayısı 300’e çıkarılacak. Şubeleşmede franchising sistemini kullanan Bereket Döner, Türkiye genelinden gelecek taleplere açık. Ancak öncelikle gelişmiş il ve ilçelerden gelecek talepler dikkate alınacak. Bereket Döner’in restoranlarının ortalama büyüklüğü 100 metrekare. Bu büyüklükteki bir restoranın toplam yatırım bedeli ise 200 bin TL. Bereket Döner’in büyüme planları sadece yurtiçiyle sınırlı değil. Şirket aynı zamanda yurtdışında da restoranlar açmaya hazırlanıyor. FRC bedeli : 75.000 tl + KDV

Telefon: 0212 771 55 55

ALTIN EMLAK
Franchise bedelini düşürdü

Yüzde 100 yerli sermayeli Altın Emlak, 1998 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Altın Emlak, sektörde Türk Standartları Enstitüsü’nden onaylı ilk ve tek firma konumunda. Şirketin 22 ilde 86 temsilciliği var. Yılsonuna kadar bu sayının 120’ye çıkarılması hedefleniyor. Yeni temsilcilikler için İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Samsun ve Trabzon’a öncelik verilecek. Altın Emlak girişimcilerden franchise giriş bedeli olarak 16 bin 500 TL+KDV alıyor ancak bu rakam eylül ayında düzenlenecek Bayim Olur Musun Fuarı’na özel düzenlenen kampanya kapsamında 15 bin TL+KDV’ye düşürülmüş. Şirket sürekli franchise ödemesi almıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, yeni açılacak bir şubenin kendini altı ayda amorti edeceğini söylüyor.

Telefon: 0212 654 17 60

MEŞHUR SAFRANBOLU LOKUMCUSU
Yerelden ulusala…

Eren Gıda Maddeleri tarafından açılan Meşhur Safranbolu Lokumcu-su, son dönemde yeni mağazalar açarak mağaza sayılarını artırmaya başladı. Şirket, franchising sistemiyle yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Bunun için İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya’ya öncelik verilecek. Ancak satış potansiyeli görülen diğer illerden gelecek teklifler de değerlendirilecek.

Telefon: 0216 44110 82 E-posta: info@safranbolulokum.com.tr

BEBETO EĞLENCE ADASI
Tatlı’ yatırım

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üretim hattına sahip olan Kervan Gıda’nm markası Bebeto Eğlence Adası’nm yurtiçinde (İstanbul, Bursa, Nevşehir, Kocaeli, Batman, Giresun, Yalova) ve yurtdışın-da (Suudi Arabistan, Ispanya, Kosova, Rusya, Azerbaycan, Sırbistan, Irak) şubeleri var. Şirket, girişimcilere anahtar teslimi Bebeto Eğlence Adası stantları açıyor. Bu standarda yumuşak şeker grubu, çikolata ve drajeler, sakızlar, oyuncaklı ürünler, lisanslı ürünler, ithal sakız ve şekerlemeler, meyve suyu ve su satılıyor. Bir standın ortalama yatırım maliyeti 20 bin TL civarında.

Telefon: 0212 875 76 90

HARMONT BLAINE KIDS
İtalyanların ünlü çocuk markası

Italyan menşeli Harmont&Blaine, 1995’te kurulan genç ve çocuk hazır giyim markası. Türkiye pazarına yeni giriş yapan şirket, franchising sistemiyle mağazalar açacak. Yılsonuna kadar iki mağaza açılması hedefleniyor. 2015’te ise beş mağaza açılacak. Franc-hising sistemiyle açılacak yeni mağazalar için öncelik verilecek iller şu şekilde sıralanıyor: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve diğer büyükşehirler. Bir mağazanın toplam yatırım bedeli 250 bin TL. Şirket, 1 Kasım 2015 tarihine kadar 15 bin euro olan franchise bedelini almıyor. Sürekli franchise ödemesi yok. Har-mont&Blaine Türkiye’de 50-150 metrekare büyüklüğünde mağazalar açacak. Mağazalarında hazır giyimin yanı sıra ayakkabı ve aksesuar ürünleri de satılıyor. Şirketin, 40 ülkede 70 mağazası var. Avrupa ülkelerinin başkentlerinde, ABD ve tüm Ortadoğu ülkelerinde şubeleri bulunuyor.

Telefon: 0212 705 05 04

SKECHERS
ABD’de çok popüler

ABD’li ayakkabı markası Skechers’m Türkiye distribütörü olan Olka Spor Malzemeleri yeni mağazalar açacak. Skechers’m şu anda İstanbul’da üç mağazası var. Mağazaların büyüklüğü 120-150 metrekare arasında değişiyor. Şirket, franchise giriş bedeli almıyor. Dekorasyon, ürün tedariği ve masraflar dahil bir şubenin toplam yatırım tutarı 200-220 bin TL arasında değişiyor. Skechers’m dünya genelinde 800 mağazası var ve yıllık cirosu 2 milyar dolar düzeyinde. Mağazalarının çok büyük bir bölümü franchising sistemiyle açılmış. Türkiye’de de aynı model takip edilecek. Skechers, önümüzdeki beş yılda mağaza sayısını 20’ye çıkarmayı hedefliyor.

Telefon:’0212 272 08 26

SO CHİC
Çok şık!..

Takı ve aksesuar ürünlerinin satıldığı So Chic’m ilk mağazası 2004’te Flyinn AVM’de açılmış. Bugün şube sayısı 66. Bunlar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Muğla, Samsun ve Trabzon’da bulunuyor. Yurtdışında ise KKTC (Girne, Lefkoşa, Gazi Ma-gusa), Azerbaycan (Gence), Katar (Doha), Irak (Du-hok, Erbil) Rusya (Tümen), Suudi Arabistan’da (Cidde) bulunuyor. Bir So Chic mağazasının ön cephesinin vitrin için uygun olması şartıyla, minimum 30 metrekare olması gerekiyor. Şirket marka bilincine sahip, franchise sisteminin kurallarına bağlı kalabilen, iletişime açık ve takım olma bilincine sahip girişimcilerle çalışmayı tercih ediyor.

Telefon: 0212 513 68 32

VİTTAMİN DONDURMA
Kahramanmaraşlı dondurmacı

Kahramanmaraşlı Vittamin Dondurma, günde 2 ton dondurma üretiyor. Vitamin Dondurma’mn Kahramanmaraş ve İsparta’da üç şubesi var. Şirket, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Şirket, şimdilik franchise giriş bedeli almıyor. Bir şubenin yatırım tutarı 75 bin TL.

Telefon: 0344 235 05 05

FX SILVER
ürünleri trend yaratıyor

Saat, takı ve aksesuar çeşitlerinin satıldığı Fix Silver stant, kiosk ve mağaza olmak üzere üç farklı konsepte sahip. Fix Silver’m Türkiye genelinde 28 şubesi var. Bunlar Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Yalova, Gebze, Kastamonu (Safranbolu), İstanbul, İzmir, Konya, Mersin ve Zonguldak’ta bulunuyor. Fix Silver’m stant ve kiosk’ları sekizer metrekareden başlıyor. Mağazaları ise yer ve konuma göre değişiyor. Mağazalar ortalama 60 metrekare büyüklüğe sahip. Firma, franchising sistemiyle Türkiye genelinde şubeler açacak. Bunun için satış potansiyeli görülen her bölgeden gelecek franchising talepleri değerlendirilecek.

Telefon: 0212 695 32 32 E-posta: fixsilver@fixsilver.com

24 Yorum

 1. Sn.ilgili,
  Ürününüz ve ticari koşullarınız hakkında bilgi vermenizi rica ederim.

 2. Merhaba tuhafiye dukkani acmak istiyorum hic deneyimim yok yardimci olurmusunuz
  Bayilik almalimiyim

 3. Mrb tuhafiye dukkani acmak istiyorum ama.ia ile ilgili deneyimim hic yok bayilik almalimiyim

 4. İran’a iş kurmak duşunürseniz beni arayin
  Whatsapp;00989199215316

 5. Bedel almaksızın Türkiye geneli ve yurt dışında bayilikler veriyoruz Türkiye de ilk ve tek üreticiyiz
  ürünlerimiz teknolojik kâr marjı yüksek ürünlerdir ilgilenenlerin mail atamalarını rica ederiz

 6. banada yardımcı olurmusunuz bu konuda acaba mantıklı bi iş fikri arıyorum.

 7. Ve bayilik alırken cok dikkat edin sonradan bir cok sorun cikmasın karşınıza05346440362

 8. Oncelikle sizi kosgebe yönlendirmek isterim. Daha sonra binlerce iş fikrine danısmanlık yapbilirim ucretsizdir.05346440362

 9. Oncelikle meraba. Kayseri büyük bir sehir. Bircok iş yapilmaya elverişli. Bendr gıda sektöründe 12 yildir calısıyorum. Michellin yıldızlı seflerle calıstım. bir anda zengin olabilir Bir anda batabilirsiniz. Hayvancılık dahil bir cok ticari dalda arastırmalarım var. Ben sizin yerinizde olsam ortak is yapmam ama danısmanlarla calısabilirsiniz. Ve kosgebden faydalanin. Gotundugu kadar zor degil kolay gelsin

 10. bayılık almak istiyorum samsunda yaşıyorum 28 yaşımdayım yardımcı olabilecek fikir verebilecek tiçarete atılmak istiyorum.

 11. maıl atarsanız yardımcı olmaya calısırım bir fikrim var

 12. yaşım 37.25 yıldır park ve çay bahçelerinde ocakçılık yapıyorum.benimde artık kendi şahsıma ait bir işyerimin olmasını istiyorum ama neyapacağımı bilmiyorum.iyi bir fikire ihtiyacım var

 13. bayilik almak istiyorum aslen mesleğim muhasebe ama gıda sektöründe 15 yıllık deneyimim var kendıme guvenıyorum. sadece sizlerden ön yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim kayseride ikamet ediyorum cevabınızı bekliyorum…. teşk.ediyorum şimdiden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu