Kariyer ve İş İlanları

Başarı için IK’da 4 anahtar

Başarılı bir girişimcinin yönetimde ve rekabetçi ortamda diğer örgütlere nazaran her zaman bir adım önde olabilmesi için örgütte insan unsuruna gereken önemi vermesi gerekiyor. Bunu başarabilenler her zaman için avantajlı bir konuma sahip olacak.

Başarı için IK’da 4 anahtardan bahsedebiliriz. Bunlar da şöyle:

PLANLAMANIZI YAPIN

Şirket yönetiminin sizden haberdar olmasını sağlayın. Yönetim sizi ne kadar iyi tanırsa siz de yönetime o kadar yol gösterirsiniz. Peter Drucker ın da dediği gibi “Hemen sıkı çalışmaya dönüşmediği sürece planlar, sadece iyi niyetlerdir.” Planlamak ve harekete geçmek, başarabilmek için atılacak ilk iki adım.

TAKIMINIZI KURUN

Yenilikçi, öngörülü ve cesur bir takım her start up’ın vazgeçilmezi. Güçlü bir takım sizi asla yarı yolda bırakmaz. Takım elemanlarınızı dinleyin, görüşlerine önem verin. Hedeflerinizden sapmayın. Yol gösterici olun. Asla “Bu sefer başaramayacağım” şeklinde bir cümleyi ne düşünün ne de kullanın.

İŞ BİRLİĞİNE ÖNEM VERİN

Yetenekli ve öngörülü bir takım yetenekli ve öngörülü bir lidere ihtiyaç duyar. Lider, iş birliğine önem veren, takımındaki bireyleri en yakından tanıyan ve onları yetenekleri doğrultusunda yönlendirebilen kişidir. Böylece yüksek performans ve iş başarısı da beraberinde gelecektir.

YENİLİKÇİ OLUN

Çalışmalarınızda ve çalışanlarınızın işlerinde kontrolü elden bırakmayın. Verilen görevler istenilen sürede yerine getirilsin veya getirilmesin, kontrol her zaman için bir işin başarısı için ön şarttır. Kendinize güveninizden şüphe duymayın ancak güveninizi tazelemek için kendinizi kontrol edin. Böylece daha sağlam temelli işler başaracaksınız.

Saltuk Aziz Gökalp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu