Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi

Bankaların Düşük Faiz Oranlı Kredileri

BANKALAR bu yıl da Ramazan Bayramı’na özel kredi paketleri açıkladı. Covit-19 nedeniyle bireylerin artan nakit ihtiyaçları bu yıl farklı bir bayram yaşanacak olmasına rağmen bankaları harekete geçirmiş durumda. Koronavirüsün etkilediği ekonomik şartlar nedeniyle son iki aydır kişilerin bireysel krediye olan taleplerinde artışlar yaşandığına dikkat çeken bankalar, Ramazan Bayramı kredi paketlerini bu ihtiyaçları göze alarak hazırladıklarına vurgu yapıyor. Ödemeye üç ay sonra başlama imkanı sunan kredilerin faizleri yüzde 1 ’in altında. Bayram sonuna kadar devam edecek olan kampanyalarda üç ay ödemesiz dönem, 60 aya kadar vade seçeneği, kişiye özel geri ödeme planları da var. Halihazırda birçok bankada klasik bireysel ihtiyaç kredi faizleri yüzde Herin biraz üzerinde seyrederken, kampanyada bazı bankalar faiz oranlarını yüzde 0.8’e kadar çekti. Sosyal izolasyonun da son derece önemli olduğu bu günlerde kredi başvurularının internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezleri gibi şube dışı kanallardan yapılması öneriliyor…

YAPI KREDİ
Üç ayı ödemesiz

Yapı Kredi, Ramazan Bayramı’na özel üç ayı ödemesiz dönemli ilk taksit tarihi Eylül ayına ertelenebilen Bayram Kredisi çıkarttı. Kredinin 1.000 ile 200.000 TL arasında değişen tutarlarda olduğu bilgisini paylaşan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, “Krediyi 60 aya varan vadeler ve bu vadelere göre değişiklik gösteren faiz oranlarımızla müşterilerimize sunuyoruz” diyor. Bayram Kredisi kampanyası bayram sonu olan 26 Mayıs’a kadar sürecek. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin başvurularım evden çıkmadan Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi veya 444 0 444 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden yapabileceği bilgisi de paylaşan Ülgen, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Ekonomik destek paketlerimizin yanı sıra müşterilerimizin ihtiyaçları dâhilinde pek çok ürün ve kampanyayı da hayata geçirdik. Bu ürünlerimize ilgi büyük oldu. Ülke ekonomisine desteğimizi artırmak amacıyla konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0.89’a indirdik. Sunduğumuz bu fırsattan faydalanmak isteyenler, kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0.89 faiz oranlı konut kredisi kullanabiliyor. Otomotiv sektörüne verdiğimiz destek kapsamında ise, Ford marka araçlar için yüzde sıfırdan başlayan faiz oranlarıyla taşıt kredisi kampanyası başlattık. Ayrıca Ford Finans hizmeti ile hafif, orta ticari araç kredilerinde ilk taksitleri üç aya kadar erteleme imkânı da sunuyoruz.”

DENİZBANK
Son gün 31 mayıs

DenizBank her yıl olduğu gibi yine bayrama özel kredi vermeye başladı. Kampanya kapsamında aylık yüzde 0.89’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi verdiklerini söyleyen DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzlıan Özark, “Kredi üst limitinin 55.000 TL olduğu kampanyada müşterilerimize 60 aya varan vade imkanı da sağlıyoruz” diyor. Banka Ramazan Bayramı Kredisi kapsamında 3.000 TL tutarında, 12 ay vadeli kredi talep edenler müşterilerine yüzde 0.89 faiz teklif ediyor. Kampanya 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek.

QNB FİNANSBANK
Üst limit 65 bin TL

QNB Finansbank Ramazan Bayramı dönemine özel 60 ay vadeye kadar aylık yüzde 0.89 başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Müşterilerin şubeye gitmeden 65.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurularını Cep Şubesi, İnternet Bankacılığı ya da Çağrı Merkezi üzerinden yapabildiğini söyleyen QNB Finansbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu, “Henüz müşterimiz olmayanlar ise Qnbfinansbank.com sitesi veya kendisine en yakın şubelerimizden bayrama özel ihtiyaç kredisine başvurabilirler” diyor.

Banka kredi başvurusunda bulunanlara üç ile 60 ay arasında vade seçeneği sunuyor. Kampanya bayramın bitimini takip eden 27 Mayıs tarihine kadar sürüyor. Bayram Kredisi «faiz oranının yüzde 0.89 başladığını ancak, kişilerin başvuru skoruna göre değişiklik gösterebildiğini hatırlatan Kurtoğlu, “Sektörün kredi hacmine baktığımızda, koronavirüs döneminde bireysel kredilerde büyüme olduğunu görüyoruz. Söz konusu büyümenin konut ve taşıt kredilerinden ziyade ihtiyaç kredisi taleplerindeki artıştan kaynaklandığını söyleyebiliriz” diyor.

AKBANK
7/24 Başvurabilirsiniz

Akbank, yüzde 0.99’dan başlayan faizlerle Ramazan Bayramı’na Özel İhtiyaç Kredisi kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ihtiyaç kredisi kullanacakların kredinin ilk taksitlerini üç aya kadar erteleyebileceklerini söyleyen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Olağanüstü günlerden geçtiğimiz bu dönemde müşterilerimize her türlü kolaylığı sunmaya çalışıyoruz. Kampanya kapsamında yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranlarıyla, bütçelerine uygun farklı ödeme ve 60 aya kadar vade seçenekleri sunuyoruz” diyor. Akbank’tan kredi kullanmak isteyenler Ramazan Bayramı’nın sonuna kadar 7/24 Akbank Mobil aracılığıyla kredi başvurularını yapabiliyor. Bunun dışında dileyen 444 25 25 Akbank Telefon Şubesini arayıp ya da Akbank şubeleri ile iletişime geçebiliyor.

İŞ BANKASI
Kişiye özel faiz

İş Bankası ‘Anında Bayram’ Kredisi kampanyası kapsamında kişiye özel faiz oranlarıyla 50 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlıyor. 90 güne varan ödemesiz dönemli kredi 60 ay vadeli kullanılabiliyor. Kişiye özel uygulanacak faiz oranının müşteri özellikleri, kredi tutarı, kredi vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiklik gösterdiğini vurgulayan İş Bankası’nın kampanyası 31 Mayıs 2020’a kadar sürüyor.

GARANTİ BBVA
60 Ay vade imkanı

Garanti BBVA, Ramazan Bayramı öncesi artan ihtiyaçları göz önüne alarak, avantajlı faiz oranlarıyla Bayram Kredisi kampanyası başlattığını duyurdu. Kredinin yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranı ve 60 aya varan vade seçeneği bulunduğunu açıklayan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, “Ülke olarak koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini yaşadığımız bu zor günlerde çalışan, esnaf ve emekli tüm müşterilerimizin daha fazla yanında olmamız gerekiyor. Müşterilerimiz, uygun faizlerle sunduğumuz bayram kredisini evden çıkmadan Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet başta olmak üzere 444 0 335 Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’ndan da hızlı ve kolayca kullanabilirler” diyor.

TEB
Toplam maliyet yüzde 15.46

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Ramazan Bayramı’na özel kredi kampanyası başlattı. 31 Mayıs’a kadar devam edecek olan yeni kampanyada bayrama özel faiz oranı yüzde 0.99 olarak açıklandı. Kredide üç ile 36 arasında değişen vade seçenekleri sunduklarını söyleyen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Bayram kredisinden yararlanmak isteyenler, CEPTETEB internet şubesi, Mobil Bankacılık, Çağrı Merkezi ve TEB Şubelerinden başvuru yapabilirler” dedi. TEB’den 36 ay vadeli 10 bin TL bayram . kredisi kullanan ihtiyaç sahiplerinin yüzde 0.99 faizle aylık ödeme tutarı 343 TL oluyor. Buna göre kredinin yıllık toplam maliyeti ise yüzde 15.46’ya ulaşıyor.

ŞEKERBANK
Faiz yüzde 0.79

Şekerbank, Ramazan Bayramı’na özel müşterilerinin nakit ihtiyaçları için kampanya başlattı. Banka, 60 aya varan vadelerin yer aldığı kampanya kapsamında, müşterilerine yüzde 0.79’dan başlayan faiz oranları ile üç ay taksit erteleme imkânı da sağlıyor. Şekerbank finansman desteğinin yanı sıra ayrıca Ramazan Bayramı’na özel Şeker Bonus Kart ile yapılan gıda alışverişlerine de hediye bonus veriyor.

Şubeye gitmenize gerek yok

Bankalar Covid-19 pandemisi nedeniyle kredi başvurusunda bulunan müşterilerini şube dışı kanalları yöneltiyor. Kredi başvurusunda bulunacakların öncelikle internet bankacılığı, mobil bankacılık veya çağrı merkezi kanallarını kullanması öneriliyor. Şubeler kanalıyla kredi kullanmanın ise son tercih olması gerektiğinin altı çiziliyor. Birçok banka şube dışı kanalları yalnız mevcut müşterilerine değil yeni müşterilere de açmış durumda. Bu nedenle ilk kez kredi talep edecek veya yatırım hesabı açacak olanlar bu işlemlerini internet bankacılığı, mobil bankacılık veya çağrı merkezleri üzerinden yapabiliyor.

ESİNÇETİNEL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu