Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Zor Durumları Yatıştıran Çalışanlarınızı Kutlayın

Zor Durumları Yatıştıran Çalışanlarınızı KutlayınPersoneliniz arasında arabuluculuk yönünden çok başarılı insanlar olabilir. Onların yaptıkları kahramanca işleri duyduğunuzda, onları tebrik edin. Geçimsiz çalışanlarla baş etmek konusunda işinizi kolaylaştıracaklar.

Petrol milyarderi John D. Rockefeller insan ilişkilerinde üstün yeteneği olan çalışanların değerini iyi biliyordu: “İnsanlarla baş etme yeteneği tıpkı kahve ve şeker gibi değerli bir maldır ve bu yetenek için diğer tümünden daha fazla para öderim.

is-calisma-durum
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Eğer bu doğuştan arabulucular ofisinizde birbiriyle mücadele eden meslektaşları arasındaki bir tartışmayı ayırırlarsa veya başka bir çalışanın kendilerine yönelttiği hakaretlere karşı kendilerini tutarlarsa, bu örnek davranışlarından ötürü onları kutlayın. Örneğin “O berbat karşılaşmayla iyi başa çıktığını duydum. Teşekkür ederim.” gibi bir söz söyleyebilirsiniz.

Bu insanlar, kendileri için çok doğal olan bu uzlaşma sağlama yetenekleri konusunda genellikle çok mütevazıdırlar ve büyük olasılıkla sizin övgüleriniz olmadan da bu önemli işlerini yapmaya devam ederler. Buna rağmen önemlerinin bilinmesini de hak ederler, özellikle de benzer eğilimleri olanların arasında.

  EY Türkiye’de patron yok, pek çok lider var
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bilişim meslek liseleri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimde Türkiye’nin 2023 hedefleriyle uyumlu bir sistemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir