Kariyer ve İş İlanları

Zirveye, ‘En Eczacıbaşılı’ olarak çıktı

atalay gumrahHer ne kadar kurucusu merhum Nejat Eczacıbaşı’nın dönemine göre ciddi değişim gösterse de yapı ürünleri Eczacıbaşı Holding’in amiral işleri arasındaki ağırlığını koruyor. Uzun süre de korumaya devam edecek. Çünkü iç pazarda olduğu kadar Avrupa’dan Rusya’ya dünyanın değişik coğrafyalannda da gerçekten çok ciddi ve etkin işler yürütüyorlar.

Hedefler büyük. Dünya şirketi, bölgesel güç olma yolunda hızla ilerliyor Eczacıbaşı Yapı Grubu. Geçtiğimiz günlerde de bu konumunda kendisini öne çıkaracak önemli bir adım atıldı.


Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun başkanlığına Atalay Gümrah atandı. Gümrah, iş yaşamını yalnızca Eczacıbaşı Topluluğu’nda sürdürmeyi tercih edenlerden. Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde 21 yıl boyunca çeşitli sorumluluklar üstlenen Gümrah, yeni görevine geçen ay başladı.

Kariyerine 1992’de Eczacıbaşı Topluluğu’nda Ekom Dış Ticaret bünyesinde bölge sorumlusu unvanıyla başlayan Gümrah, 1994-1997 arasında VitrA UK’de ticaret müdürü olarak çalıştı. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun satış ve pazarlama şirketini kurmak ve ülkedeki faaliyetlerini geliştirmek üzere, 1997’de Rusya’daki EBM Jsc’ye şirket müdürü olarak atandı. 1999-2005 yılları arasında, grubun Türkiye’deki satış ve dağıtım faaliyetlerini yürüten İntema’da çeşitli görevler üstlendi, birçok değişim projesinde yer aldı. 2006-



2011 arasında ise Intema Genel Müdürü oldu. Eczacıbaşı bünyesindeki çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği de yapan Gümrah, 2011 yılından beri Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun banyo ürünlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Galatasaray Lisesi mezunu Atalay Gümrah, lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu