Kariyer ve İş İlanları

Yurtdışında Eleman Arayan İnşaat Firmaları

İşci Arayan İnşaat Şirketleri

Yapı ve inşaat sektörü lokomotif sektörlerden biri olduğu için bu sektörde faaliyet gösteren yapı ve inşaat şirketleri gerçekleştirdikleri toplu personel, işçi, eleman, mühendis, mimar, teknik eleman alımları ile istihdama da büyük ölçüde katkıda bulunuyorlar. Yapı ve inşaat şirketlerinde çalışmak,eleman, işçi ve personel alımlarından yararlanmak isteyenler için Türkiye’nin önde gelen ve sürekli olarak istihdam yaratarak işçi eleman ve personel arayan veya eleman alımı yapan Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerini sıralıyoruz. Söz konusu inşaat şirketleri birçok ülke için yurtdışı işçi ve eleman alımı da yapıyorlar.

insaat eleman alimi

Türkiye’de inşaat sektörü krizde bir miktar durgunlaşmış olsa da genel sürece baktığımız zaman inşaat sektörünün hiç hız kesmeden yeni projelerle büyümeye devam ettiğini görüyoruz. Türk inşaat firmaları sadece yurt içinde değil yurt dışında da çok büyük inşaat ve yapı projelerine imza atıyor, Avrupa’da, Rusya’da ve Orta Doğu ülkelerindeki inşaat projelerinde aktif rol oynuyorlar. Bazı inşaat şirketleri o kadar iyi ve kaliteli işler yapıyorlar ki sadece Türkiye’de değil tüm dünyada bir marka haline gelmiş durumdalar. Türkiye’de inşaat sektörü “ekonominin dinamosu” olarak tanımlanıyor ancak inşaat sektörü için istihdam alanında da bir dinamo olma söz konusu, çünkü sektör son yıllarda yurt içi ve yurt dışında yaptığı işe alımlarla ve mevcut çalışanlarıyla on binlerce kişiye iş ve kazanç sağlıyor.


2014 İNŞAAT ŞİRKETLERİ İŞÇİ VE ELEMAN ALIMI

2013′e de büyüme ve genişleme ile kapatan inşaat sektöründe inşaat şirketlerinde işe alımlar ve mevcut çalışan sayısı son dönemin en üst seviyesine ulaştı. 2013′e de stabil yatırım kararları ve yeni projelerle giren inşaat şirketleri 2013 yılında da binlerce işçi-personel alımı yapacak gibi görünüyor.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ İŞÇİ VE ELEMAN ALIM İSTATİSTİKLERİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre istihdam endeksi 2010 yılının ikinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 3.1 arttı. Buna göre Bina İnşaatı İstihdam Endeksi 75.4’ten 75.9’a, Bina Dışı İnşaatı Sektörü İstihdam Endeksi de 108.9’dan 115.4’e yükseldi. Sektörde çalışılan saat ise yine bir önceki yıla oranla yüzde 2.3 oranında artarak 75.5’e ulaştı.

EN FAZLA İNŞAAT ELEMANI İSTANBUL’DA ARANIYOR

2012′de büyük projelere start veren inşaat sektöründe hem yurt içi hem yurt dışı projelerde ciddi eleman ve işçi istihdam açığı doğdu. İnşaat firmalarında çalışmak isteyen eleman ve işçi adayları için için ciddi iş fırsatları söz konusu.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ YURTDIŞI İŞÇİ VE ELEMAN ALIMLARI

Yurt dışında hangi ülkelerde inşaat elemanı aranıyor?

Yurt dışında özellikle Libya, Cezayir, Afganistan, Irak ve Türk Cumhuriyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere büyük ve önemli inşaat ve alt yapı projeleri üstlenen Türk firmaları on binlerce kişiye iş sağlıyor, işçi ve personel alımı yapıyor. Yurt dışı inşaat şirketlerinde işe alım konusunda örnek olarak Rönesans İnşaat gösterilebilir. Yurt dışında önemli projelere imza atan Türk İnşaat Firması her ay yaklaşık 500 civarında işçiyi yurt dışında yürüttüğü inşaat projelerinde çalıştırmak üzere bünyesine alıyor. Diğer bir örnek ise Alarko Şirketler Grubu, söz konusu şirket sadece 2011 yılında yurt dışında yürüttüğü işlerde çalıştırmak üzere 2 bin işçi alımı yaptı.

EN FAZLA ELEMAN VE İŞÇİ ALIMI YAPAN İNŞAAT ŞİRKETLERİ

En çok inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alan inşaat firmaları hangileri?

Söz konusu inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alımı yapan dev firmaların başında DUMANKAYA, AĞAOĞLU, KULLAR, UKRA İNŞAAT, VARYAP, TEKNİK YAPI, SUR YAPI, BULUT İNŞAAT, Fİ YAPI, ENKA İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT ve RÖNESANS İNŞAAT geliyor. İnşaat alanında en fazla işçi-personel alımı yapılan şehir ise İstanbul.

ANKARA, ANTALYA, İZMİR İNŞAAT İŞÇİSİ VE ELEMAN ALIMLARI

İnşaat sektöründe en fazla işçi alımının yapıldığı İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, Antalya ve İzmir en çok inşaat işçisi ve inşaat personeli alımı yapan şehirler.

ENKA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Son 25 yıldır, ENKA, ENR-Engineering News-Record dergisi tarafından belirlenen ilk 225 uluslararası müteahhitler sıralamasında devamlı yer almakta ve 2004 yılında 53. sırada bulunmaktadır. Faaliyet Alanı oldukça genişlemiş olan enka inşaat Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu, Afrika; Batı ve Doğu Avrupa; Rusya Federasyonunda İş merkezleri, otoyollar, plazalar, fabrikalar vb inşaat projeleri ile faliyetini yürütmektedir.BULUT İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Bulut inşaat 1987 yılından bu yana kaliteden ve konfordan ödün vermeden sürekli yeni projeler hayata geçiriyor; Kararlılık ve disiplinli çalışma ile her gün biraz daha güçlenerek büyüyor. Bulut inşaat Türkiye’nin dünyadaki nüfusunun ilk 10 ülke arasına girmesi genç nüfusun korunması için sosyal donatılarıyla daha kaliteli yaşam alanları oluşturmayı kendine misyon edinmiştir.

LİMAK İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Limak Şirketler Grubu sürekli ve dengeli büyüyerek faaliyet gösterdiği alanlara turizm, enerji, çimento, gıda ve havacılık sektörlerini de katmıştır. Her branşta, seçkin uzmanlardan oluşmuş danışmanlar kurulu ve 100′ü aşkın teknik ve idari kadrosuyla, teknik donanımını, dönemin teknolojik gelişmeleri doğrultusunda geliştiriyor. Bugün yaklaşık 5000 kişiye istihdam olanağı sağlayan LİMAK İNŞAAT, her geçen gün büyüyen sermayesi ve makine parkı ile ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Fİ YAPI ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Emlak sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri tarafından kurulan FİYAPI A.Ş. inşaat sektörünün en hızlı büyüyen firmaları arasında yer alıyor. Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmayı hedefleyen FİYAPI A.Ş. yoğun ilgiyle karşılanan projelerinin yanı sıra gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı yeni projeler için de tüm çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

RÖNESANS İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Dünyanın en büyük uluslararası müteahhit şirketleri arasında ilk 100′de yer alan ve Yurt dışı projelerinde birçok ödüle layık görülen Rönesans İnşaat, Türkiye’nin en büyük 2. uluslararası müteahhidi konumundadır. ENR (Engineering News Records) 225 Uluslararası Müteahhitler listesinde 2007 yılında 61′inci, 2008 yılında 68′inci, 2009 yılında 85′inci, 2010 yılında 75′inci, 2011 yılında ise 69′uncu sırada yer almıştır. Rönesans İnşaat’ın projeleri bağımsız kuruluşlar tarafından birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür.

UKRA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

İnsanı temel alarak, doğayı asla göz ardı etmeden “hayata değer katmak” prensibiyle, kalite ve güvenlikten ödün vermeden Türkiye’nin gurur duyduğu ve dünyada örnek sayılabilecek yaşam projeleri üretmek için yola çıkmış ve 2003 yılında inşaat sektörüne giren Ukra İnşaat, ilk olarak 36 daireli Öykü evlerini inşa etti. Ardından 2005 yılında 127 ofisten oluşan Ukra Şelale Plaza’yı hayata geçirdi. Ukra İnşaat’ın tüm projelerinde Türkiye ve dünyanın en önemli uzmanları, mühendisleri, mimarları görev aldı. Ukra İnşaat gerçekleştirdiği tüm projelerde çevreye uyum prensibine hakimdir. Ukra İnşaat teknelojisinin en üst olanaklarını doğanın verdiği huzur ve uyumla harmanlar. Ukra İnşaat’ın hedefi değer yaratan herkese kazandıran bir marka olarak büyük projelere imza atmak başarıyı ona güvenen insanlarla paylaşmayı ilke olarak benimsemiştir.

AĞAOĞLU İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

1981 yılında ilk şirketi olan Akdeniz İnşaat ile faaliyetlerine başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu; inşaat,gayrimenkul, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Grubun lokomotifi olan inşaat alanında bugüne dek 30 binin üzerinde konutun inşaatını tamamlayan Ağaoğlu, Türkiye’nin nitelikli konut üreten ve halihazırda konut üretimi için kaynak üretip iş sahası açan en büyük inşaat şirketlerinden biridir.

İNŞAAT FİRMALARI ELEMAN ALIMI İŞ BAŞVURUSU İŞ BAŞVURU FORMU

Eleman, işçi ve personel alımları kapsamında söz konusu inşaat firmalarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, şirketlerin resmi web siteleri üzerinden insan kaynaklarına ulaşarak ve burada yer alan iş başvuru formlarını doldurmak suretiyle başvurularını gerçekleştirebilirler. Bazı inşaat firmaları ilanlarını kariyer siteleri üzerinden yayınlamaktadırlar. Bu nedenle bu siteler üzerindende firmaların ilanlarına ulaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.22 Yorum

 1. 31 YAŞINDAYIM İNŞAATTA BEDEN İŞÇİYİM 9 AYLIK ÇOCUĞUM VAR ONCA SENEDİR TÜRKİYEDE ÇALIŞTIM BİR EVİM BİLE YOK KENDİ GELECEĞİMDEN VAZGEÇTİK BARİ EVLADIMIZ İÇİN BİR GELECEK HAZIRLAMAK İSTİYORUM O YÜZDEN BEDEN İŞÇİSİ OLSUN AMELELİK OLSUN VS NE OLURSA YAPARIM EVLADIMIN GELECEĞİ İÇİN YUR DIŞINA ÇIKMAYA İHTİYACIM VAR LÜTFEN NE İŞ OLURSA YAPARIM İŞ AYRIMI YAPMAM GÖTÜRENDENDE ÇAĞIRANDANDA VESİLE OLANDANDA (ALLAH RAZI OLSUN ) LÜTFEN YURDIŞI İŞİNE İHTİYACIM VAR AİLEM BUNA ÇOK SEVİNECEKTİR LÜTFEN YARDIM EDİNİZ SAYGILARLA F BU İŞE İHTİYACIM VAR LÜTFEN BU NUMARADAN BANA YARCI OLABİLİRSİNİZ 0539 488 6594

 2. 31 YAŞINDAYIM İNŞAATTA BEDEN İŞÇİYİM 9 AYLIK ÇOCUĞUM VAR ONCA SENEDİR TÜRKİYEDE ÇALIŞTIM BİR EVİM BİLE YOK KENDİ GELECEĞİMDEN VAZGEÇTİK BARİ EVLADIMIZ İÇİN BİR GELECEK HAZIRLAMAK İSTİYORUM O YÜZDEN BEDEN İŞÇİSİ OLSUN AMELELİK OLSUN VS NE OLURSA YAPARIM EVLADIMIN GELECEĞİ İÇİN YUR DIŞINA ÇIKMAYA İHTİYACIM VAR LÜTFEN NE İŞ OLURSA YAPARIM İŞ AYRIMI YAPMAM GÖTÜRENDENDE ÇAĞIRANDANDA VESİLE OLANDANDA (ALLAH RAZI OLSUN ) LÜTFEN YURDIŞI İŞİNE İHTİYACIM VAR AİLEM BUNA ÇOK SEVİNECEKTİR LÜTFEN YARDIM EDİNİZ SAYGILARLA FERİT EVLADIMIN GELECEĞİ İÇİN BU İŞE İHTİYACIM VAR LÜTFEN BU NUMARADAN BANA YARCI OLABİLİRSİNİZ 0539 488 6594

 3. İnşaat demircisiyim yurtdışında çalışmak istyrm 22 yaşındayım seyahat engeli m yok

 4. Merhab ben elektrik otomasyon ustasıyım yurdışı deneyim var iş aryorum saygılar 05317620649

 5. merhaba ben seramik mermer dış cephe montalama ve kaplama ustasıyım 41 yaşım özelikle Moldova ya işçi isteyen olursa giderim tşklr 5338845580. ben Kıbrıs tayım

 6. kalıp ustasıyım ekibim var yurt dışı veya yurt içi için 05395080158

 7. merhaba ben tahir şuan işsizim bu işe çok ihtiyacım var yaptığım iş animakçıyım saygılarımla
  05396701845

 8. 21 yıllık sanayı inşaat elektrik ustasıyım ekip sorumluğu ve formenlik yaptım ve formenlik yapıyorum yurt dışı şanti yelerinizde şalışmak isterim 0537 287 78 79

 9. yaşım 40 yurt dışı tecrübenm var ekibim var kalıpcı tlf 0535 831 59 28

 10. Insaat kalfasiyim ekibim var yurt ici yurt disina ekip olarak gidilir bahtiyar çit 05336336687

 11. Silindir ve küre tank kaynakcisiyim yurtdisinda is ariyorum tel.05363011422

 12. benonyıllık soğuk demirustasıyım yurtdışında işarıyorum ilgilenenlerin aramasıricaolunur tel 05313478268

 13. marangozum inceişlerdede calıştım rusya litvanya ırak calıştıgım ülkeler 05372150966

 14. Benim altı kişilik ekibim var mesleğimiz açıcı boyacı
  yurt dışında çalışmak istiyoruz sizlerden haber bekliyoruz
  Telefon 0536 386 29 59 saygılarımı sunar cevap beklerim

 15. 41 yaşındayım emekliyim genç emeklilerden duvar ve kalıp ustasıyım para saglam olsun çalışmada sıkıntı olmaz 5442433328

 16. istanbul 39 yaş kuveyt bahreyn katar umman B.A.E bu ülkelere götürebilecek şirket ve kişiler 0546 203 44 90

 17. slm sizinle calişmakistiyorum düz işçi olarak pasaportum var42 yaşintayim tlf 0533 233 35 27

 18. ben kalıp ve duvar ustasıyım yurtdışı deneyimim var iyi bir ustayım 05377844756. saygılarla

 19. Ben 35 yıllık metal boya işçisiyim yurt dışı deneyimlerim var yine yurt dışında çalışmak isterim. 0539 547 51 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu