Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Pazarlama Reklam / Y&R, Plasenta Conversation Agency‘nin çoğunluk hissesini satın aldı

Y&R, Plasenta Conversation Agency‘nin çoğunluk hissesini satın aldıÜnal, bu satın almanın sinyallerini vermişti

arzu unalY&R-Reklamevi’ni 10 yıldır başarı ile yöneten ve bu yılın başında Y&R Avrupa Yürütme Kurulu üyesi olarak seçilen Arzu Ünal, C-Section ile başlattıkları farklı alanlarda genişleme stratejisiyle harekete devam edeceklerinin sinyalini temmuz ayında yaptığımız görüşmede vermişti.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

O dönem “Ajansın müşteri portföyü büyüdükçe müşterileriyle ilişkilerini farklı alanlara yaymalı. Dijital bizim için kritik bir alan. Başka uzmanlık alanlannda da genişleyebiliriz. Örneğin; Shopper Marketing bunlardan biri” diyen Ünal’ın bu sözlerle neyi kastettiği geçen hafta ortaya çıktı. Dünyanın en büyük reklam ve pazarlama grupları arasında yer alan WPP bünyesindeki Y&R, Türkiye’nin önde gelen sosyal medya ajanslarından Plasenta Conversation Agency‘nin çoğunluk hissesini satın aldı. 60’m üzerinde çalışanı ve Coca-Cola, Vodafone ve TEB BNP Paribas’nın da aralarında yer aldığı müşterileri bulunan Plasenta, grubun son iki yıl içinde Türkiye’de gerçekleştirdiği dördüncü yatırımı oldu.

  n11.com Sergen Yalçın Reklam Kampanyası
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İnsan yaşamının her evresinde pazarlama var!

Pazarlama deyince aklınıza ne geliyor? Pazarlama sadece ‘pazar’ (market) sözcüğünden esinlenen bir disiplin mi? Hayır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir