Kariyer ve İş İlanları

Yeni CEO Ergüder’in ajandası çok yoğun

faika erguderReklam dünyasının önemli isimlerinden olan, son iki yıldır Publicis Yorum ve Publicis Modem ajanslarının COO’luk sorumluluklarını sürdüren Faika Ergüder, Publicis Worldwide Türkiye’nin CEO’luk koltuğunu Osman Uslu’dan devraldı. Bu görev değişimiyle birlikte, Publicis Yorum, Publicis Bold ve Publicis Modem gibi şirketleri bünyesinde bulunduran grubu yönetecek olan Ergüder, işlerin başına yoğun bir gündem ile geçti. Ergüder, ilk iş olarak gruptaki markaların bazılarını güçlendirme adına yürütülen hazırlıkları hızlandıracak. Yeniden markalama adına, yeni logo, tasarım, isim üzerinde bir seçim yapılmasının söz konusu olduğu gelen haberler arasında. Ayrıca grup şirketlerini yıl sonuna kadar tek bir çatı altına taşımak da yeni CEO Faika Ergüder’in iş gündeminin baş sıralarına alınmış işler arasında.

Şu anda grup gelirlerinin yüzde 15’i dijital iletişimden gelse de, bu payın iki yıl içinde minimum yüzde 30’lara çıkarılması Ergüder’in hedefleri arasında yer alıyor. Gelirlerinin yüzde 5’ini oluşturan medikal iletişim markası Publicis Healtcare’in payı da aynı dönem içerisinde yüzde 10’lara çıkarılacak.


Kısacası Ergüder’i yoğun bir tempo bekliyor. Ancak yönetim kurulu başkanlığı koltuğunu bırakan Osman Uslu’nun da farklı uğraşlarla meşgul olurken Ergüder’in yanında en büyük destek güç olmayı sürdüreceğini ekleyelim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu