Kariyer ve İş İlanları

Yapı Kredi Personel Alımı 2015

“HEROES CLUB” İLE İŞ İMKANI

2014’te 70’inci yılını kutlayan Yapı Kredi, yılı bin şubeyi geçerek kapattı. 2015’te büyüme stratejisi doğrultusunda şube ağını genişletip mevcut şubeleri ise yenileyeceklerini söyleyen Yapı Kredi İşe alım ve İK Geliştirme Direktörü Ebru Vardar, “Bu yıl 2 binden fazla işe alım yaparak kasım ayı itibarıyla çalışan sayımızı 18 bin 690 kişiye ulaştırdık. 2015’te de büyüme stratejimiz doğrultusunda farklı bölümlere işe alımlarımıza devam edeceğiz” diyor.


Personel alımında farklı kriterler uygulayan Yapı Kredi, örneğin deneyimli adaylarda, başvuruda bulunduklan pozisyon ile ilgili minimum iki yıl tecrübe sahibi olma şartı arıyor. Deneyimsiz adayların ise lisans mezunu olması gerekiyor.

Yapı Kredi

Banka işe alımları Yapı Kredi’nin İK sitesi ve Kariyer.net aracılığıyla yapıyor. Öte yandan, Yapı Kredi’nin genç yeteneklerin keşfi ve istihdamını amaçladığı Heroes Club programı bulunuyor. Gençlere sosyal medya üzerinden ulaşan programla üniversite üçüncü sınıfta okuyan öğrencilerin iş dünyasıyla, buluşması, kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve finans sektörüne nitelikli bireyler yetiştirmek hedefleniyor.Başvuruların Kariyerim.yapikredi.com.tr ve Facebook İnsan Kaynaklan sayfalarından yapılabildiği programa seçilen öğrencilere kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla birçok eğitimin yanı sıra staj ve koçluk imkanları da sunuluyor, iki yıllık programı başarıyla tamamlayanlar ise Yapı Kredi’de iş imkanına kavuşabiliyor. Yapı Kredi’de işe alım sürecinde adaylar pozisyon ve deneyime göre smava, ardından da mülakat sürecine almıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu