Perşembe , Mart 21 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Wi-Fi paylaştıran platform

Wi-Fi paylaştıran platformWi-Fi paylaştıran platform

Wi-Fi paylaştıran platformYurtdışında akıllı telefonunuz elinizde Wi-Fi arayıp da bulamadığınız oldu mu? Bir yurtdışı seyahatinde Wi-Fi erişimi bulamayan girişimci Martin Varsavsky bu alanda dikkat çekici bir iş fikri yarattı.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Varsavsky, Paris’te gezerken telefonunda birçok internet bağlantısı görmesine rağmen, bu bağlantılar şifreli olduğu için bu ağları kullanamayınca, neden Wi-Fi’lerimizi paylaşmıyoruz sorusunun peşinde Fon şirketini kurmuş.

Fon platformuna üye olanlar, kendi evlerindeki ya da işyer-lerindeki Wi-Fi modemlerini kullanmadıkları zaman şifrelerini kamusal kullanıma açıyorlar. Böylelikle kendileri de ihtiyaç duyduklarında bu platformun diğer üyelerinin internet şifrelerini kullanıyorlar. Dünyada büyük ilgi gören proje, şimdiden 12 milyon Wi-Fi noktasına ulaşmış durumda. Proje özellikle Avrupa’da önemli seviyelere ulaşınca birçok yatırımcının da ilgisini çekmiş. Şirket Qualcomm’dan 14 milyon dolar yatırım almış.

Girişimci Varsavsky, esas ciddi yatırımının şirket 100 milyon Wi-Fi noktasına ulaştığında geleceğine inanıyor. Dünyada paylaşım ekonomisi bu gibi örneklerle gelişiyor.

  Biofuel jet yakıtı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Churros Tatlısı Girişimcilere Cazip Fırsatlar Sunuyor

HER gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Yurtdışında gördüğümüz, tattığımız yeni lezzetler Türkiye’de yeni sektörler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir