Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Wi-Fi paylaştıran platform

Wi-Fi paylaştıran platformWi-Fi paylaştıran platform

Wi-Fi paylaştıran platformYurtdışında akıllı telefonunuz elinizde Wi-Fi arayıp da bulamadığınız oldu mu? Bir yurtdışı seyahatinde Wi-Fi erişimi bulamayan girişimci Martin Varsavsky bu alanda dikkat çekici bir iş fikri yarattı.
Varsavsky, Paris’te gezerken telefonunda birçok internet bağlantısı görmesine rağmen, bu bağlantılar şifreli olduğu için bu ağları kullanamayınca, neden Wi-Fi’lerimizi paylaşmıyoruz sorusunun peşinde Fon şirketini kurmuş.

Fon platformuna üye olanlar, kendi evlerindeki ya da işyer-lerindeki Wi-Fi modemlerini kullanmadıkları zaman şifrelerini kamusal kullanıma açıyorlar. Böylelikle kendileri de ihtiyaç duyduklarında bu platformun diğer üyelerinin internet şifrelerini kullanıyorlar. Dünyada büyük ilgi gören proje, şimdiden 12 milyon Wi-Fi noktasına ulaşmış durumda. Proje özellikle Avrupa’da önemli seviyelere ulaşınca birçok yatırımcının da ilgisini çekmiş. Şirket Qualcomm’dan 14 milyon dolar yatırım almış.

Girişimci Varsavsky, esas ciddi yatırımının şirket 100 milyon Wi-Fi noktasına ulaştığında geleceğine inanıyor. Dünyada paylaşım ekonomisi bu gibi örneklerle gelişiyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir