Cuma , Şubat 22 2019
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Vialand’in yeni genel müdürü Tolga Alişoğlu oldu

Vialand’in yeni genel müdürü Tolga Alişoğlu olduEğlence dünyasını biliyor

tolga alisogluBazı başarılar belki de bir soru işareti ile başlar. Vialand’in genel müdürlüğüne yapılan yeni atamayı okuduğumda aklıma gelen ilk soru şu oldu: “Tolga Alişoğlu bu işin altından kalkabilir mi?

Evet, bu atamayı yapanlara bu soruyu sorma hakkımız var. Çünkü çok büyük bir projeye finansman sağladılar. Oldukça iddialı bu projeye hayat verdiler. Avrupa’nın en büyük eğlence parklarından birini İstanbul’a kazandırdılar.

Kiminle? Mehmet Emeç gibi çok uzaklardan getirdikleri bir isimle. Emeç, bu projenin realize edilebilmesi için; belki de bulunabilecek en gerçekçi isimdi. Vialand’in sahipleri, Amerika’nın batısındaki Los Angeles’da buldular O’nu ve projeyi teslim ettiler.

Los Angeles’ın dev eğlence parkları ve film stüdyolarında kariyer yapmış olan Emeç, bu proje için kolları sıvadığında konuşmuştuk kendisiyle. Çok heyecanlı ve gayretliydi. Proje için sipariş ettikleri dev eğlence makinelerini ve bunları nerelere nasıl monte edeceklerini, projeye ilk misafirlerini ne zaman kabul edeceklerini anlatıyordu.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Söylediklerini büyük ölçüde başardı. Fakat profesyonel hayat işte. Vialand’e ilk misafirler kabul edilmeye yakın, görevinden ayrıldı.

Geçen hafta haber geldi ve Vialand’in kaptan köşküne artık Tolga Alişoğlu’nun geçtiği bildirildi. 600 bin metrekarelik alana toplam 1 milyar 150 milyon TL harcanan bu dev komplekste Alişoğlu’nu zor bir görev bekliyor. Çünkü çıtası yüksek bir proje bu.

Bu tür projeler Türkiye için yeni. Dolayısıyla kaptan köşküne yeni çıkan bir profesyonelden, bu alanda güçlü bir işletmecilik know how’ı beklemek belki doğru olmaz. Fakat Alişoğlu geçmiş iş deneyimleriyle bu işin altından kalkabilecek bir profil sunuyor.

AVM, tema park, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan konseptiyle dünyada bir ilk olan Vialand’in yeni genel müdürü Tolga Alişoğlu, medya ve eğlence sektöründe bugüne kadar birçok başarılı işe imza atmış bir isim. Alişoğlu, son olarak Skytürk300 televizyonu genel müdürlüğünü yürütüyordu.

  Zorlu Enerji Mühendis İş İlanları

Tolga Alişoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce İşletme yüksek lisansı ile yine Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi yüksek lisansı yaptı.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İşkur yeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı

İŞKUR, yepyeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı. Mesleki eğitimi alana günlük 85 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir