Perşembe , Kasım 23 2017
Anasayfa / Girişimcilik / Üniversite Öğrencileriyle Girişimcilik Konuşuldu

Üniversite Öğrencileriyle Girişimcilik KonuşulduGaranti Bankası, TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun işbirliğiyle, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güven Alpay, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, TABA Başkanı Ekim Alptekin ve Yemeksepeti.com Kurucu Ortağı Nevzat Aydınin katıldığı toplantıda, girişimcilik konusundaki ipuçları paylaşıldı, genç girişimcilere sunulan hizmetler anlatıldı.

universitede girisimcilikKaradere, Garanti Bankası olarak genç girişimcilerin finansal ihtiyacını karşılamak üzere tasarladığımız İşimi Kuruyorum Destek Paketi’yle, bugüne kadar 3bin 358 girişimciye toplam 104 milyon TL finansman sağladıklarını söyledi. Karadere, TOBB Genç Girişimciler Kunılu’yla birlikte gerçekleştirdikleri üniversite ziyaretleriyle bilgi birikimlerini girişimci adaylarına aktarmayı hedeflediklerini belirtti.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise 2009’dan bu yana, TOBB Genç Girişimciler Kurulu olarak Türkiye genelindeki 7 bin 500 üyeyle, girişimcilik ekosisteminin gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağlayan projeler üzerinde çalıştıklarını vurguladı.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir