Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Ücretsiz iletişim

Ücretsiz iletişimÜcretsiz iletişim

İletişim alanında hızla yaşanan dönüşüm, dev iletişim operatörlerinin birçok küçük oyuncuyla rekabet etmesine yol açıyor. Operatörler kendi iş modellerini zorlayan yeni segmentleri ilk başta yadırgasalar da, daha sonra bu iş fikirlerini içeren bir yönetim stratejisi geliştirdiler. Dolayısıyla bu alandaki girişimlerin ölçeklere bakılmaksızın önemli bir potansiyeli olduğunu söylemek mümkün. Bu alanda birçok iş fikri ortaya çıkıyor.

Ücretsiz iletişim
Ücretsiz video görüşme, ücretsiz mobil mesajlaşma bu tip segmentini zorlayıcı ve oyun değiştirici fikirlerden biriydi. Son zamanlarda bu konseptte yeni yeni örnekler de ortaya çıkıyor. Fransa’nın radardaki teknoloji şirketlerinden biri olan Yuilop da bu alanda faaliyet gösteriyor. Yuilop mobil telefonlar arasında ücretsiz çağrı ve mesajlaşma sunan bir uygulama. Bu uygulama karşı tarafta yüklü olmasa bile iletişim mümkün olabiliyor. Peki bu operasyon ücretsiz nasıl gerçekleşiyor? Onun cevabı da sanal kur… Kullanıcılar çağrıları cevaplayarak ya da çağrı göndererek “Energy” adı verilen bir sanal para biriminin üretilmesine olanak sağlıyorlar. Bu para birimiyle de iletişimlerini ücretsiz hale getirebiliyorlar.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.