Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Tarıma Meraklı Kadın Girişimciler Mantar Üretebilir

Tarıma Meraklı Kadın Girişimciler Mantar ÜretebilirMantar Üretimi

Mantarlar, permakültür tarımının bir uzantısı. Mantar, içerdiği protein değerleri bakımından çok zengin bir ürün olmakla birlikte lezzeti ve insan sağlığına olan katkısı tartışılmaz. Doğru metodlar-la yapılan mantar yetiştiriciliğinde yatırımın geri dönüş süresi diğer işlere oranla çok daha kısa. Doğa ve tarıma meraklı kadın girişimciler için niş bir alan olarak nitelendirilebilir.

mantar uretimi
Mantar, hasat mevsimlerinde toplanarak, ya yemeklik olarak kullanılıyor ya da ticareti yapılıyor. Türkiye, 20 milyon hektarlık orman alanı ve geniş ziraat arazileri ile kırlık araziler bakımından çok geniş bir mantar yetişme ortamına sahip. Bir taraftan da kent tanmı için en uygun ürünlerden biri mantar, çünkü hem kapalı mekanlarda yetiş-tirilebiliyor hem de geri dönüşü yüksek oluyor. İstiridye ve şitaki en yaygın yetiştirilen, marketlerin birçoğunda taze veya kuru halde bulunan iki mantar türüdür. Özellikle istiridye mantarları oldukça verimli olduğu biliniyor. Tarım sektöründe girişim yapmak isteyen kadınlar için uygun iş fikirleri niteliği taşıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.