Pazarlama Reklam

Süer ve Ordaş yeni bir ajans kurdu

Red Line reklamlarıyla dikkatleri üzerine çeken Filadam’a bir kardeş geldi. Filadam Ajans Başkam Emre Süer, sektörün önemli reklam yazarlarmdan Mustafa Ordaş ile işbirliğiyle Ottoman isimli yeni bir ajans kurdu. Reklam kampanyalarma imza atacak bu ajans farkh formatlar da yazacak. Hatta ajans ilk hazırladığı yarışma formatı içrn görüşmelere başladı bile.

Süer ve OrdaşSon dönemde yayma giren reklamlar arasında en dikkat çekici olanlardan biri hiç kuşkusuz Red Line lansman filmi. Kristal Kola’nın markası olan Red Line’nın tanıtımı, klasikleşmiş reklam imajlarına karşı ‘Gıcık enerji’ sloganıyla yapılıyor. Pazarın liderine de gönderme yapan bu kampanya Twitter ve Facebook hesaplarında da hızla yükselen bir takipçi ağına ulaşmış durumda.

Sürpriz bir ismin rol alacağı söylenen ikinci filmi beklerken, reklamın ajansı Filadam’dan ilginç bir haber geldi. Filadam Ajans Başkanı Emre Süer’in Türkiye’nin önemli reklam yazarlarından biri olan Mustafa Ordaş ile işbirliğiyle Ottoman isimli yeni bir ajans kurduğunu duyduk. Bu işbirliğini konuşmak için de her iki isimle bir araya geldik.


Bu işbirliğinin ilk filminin Red Line olduğunu söyleyerek konuşmaya başlayan Süer, reklamın duayenlerinden Ege Ernart, Hulki Aktunç gibi isimlerle çalışan, Medina Turgul DDB ve M.A.R.K.A’da yaptığı işlerle hatırlanan Ordaş’m Filadam’a da danışmanlık yaptığını anlatıyor. Süer, Ottoman yapılanmasının ise müşterilere daha iyi hizmet vermek amacıyla kumlan bir ajans olduğunun altını çiziyor.

Mustafa Ordaş da Red Line işinin Emre Süer ile yaptıkları işbirliğinin ilk kampanyası olduğunun altını çiziyor ve yaptıkları kampanyalarla ilgili şu bilgileri veriyor: “Biz Red Line kampanyasıyla pazar egemeninden pay kapmak değil, çok kârlı bir ikincilik yaratmaya çalışıyoruz. İkinci filmin çekimleri sürüyor. Müşterimiz olan Kılıç Balık’ın da ilk reklam filminin çekimlerini yapıyoruz.”

Filadam bünyesinde hem yapı hem de iletişim bütçesi anlamında birbirinden oldukça farklı müşteriler olduğunu söyleyen Mustafa Ordaş, Ottoman’da sürekli iletişim yapan ve bütçeleri 1 milyon doların üzerinde olan şirketlere hizmet vermeyi planladıklarının üzerinde duruyor. Ottoman’m köpek balığı ajanslardan biri olacağını söyleyen Ordaş, çözüm odaklı bir ajans olacaklarını belirtiyor. Uluslararası pek çok şirketin network ajansları dışında proje bazlı olarak farklı ajanslardan hizmet aldığına dikkati çeken Ordaş, “Benim daha iyi bir fikrim var” diyen bir reklamcıyı kimsenin geri çevirmeyeceğini anlatıyor.

FORMAT DA YAZIYORLAR

Ordaş, hedeflerini ise şöyle özetliyor: “Müşterilerimizin marka değerini artırmanın yanında, Manajans, Yaratım FCB, Medina Turgul DDB ve Y&R gibi sektöre adam yetiştirebilmek ve kârlı bir kuruluş olmak.”İki ortak ekibi ise yavaş yavaş oluşturuyor. Kendisini iyi ifade edebilen ve iyi Türkçe bilen kişilere ihtiyaç olduğunu söyleyen Ordaş, “Sokakta bir şey satma deneyimi olmayan reklamcı olmasın. Bu işi yapmak isteyen ve tecrübesi az olan ise korkmasın, bize gelsin” diye konuşuyor.

Ordaş, yazdığı reklamlar kadar hikayesini yazdığı dizilerle de biliniyor. Bıçak Sırtı ve Kapalıçarşı gibi dizilerin hikayesini yazan Ordaş, Ottoman’da format oluşturacaklarını söylüyor. Hatta bir yarışma formatı hazırlanmış bile. İki ortak bu formadan özellikle yurtdışına satmayı istiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu