Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Pazarlama Reklam / Sosyal sorumluluk projeleri yerini ‘sosyal iş’ kavramına bırakıyor

Sosyal sorumluluk projeleri yerini ‘sosyal iş’ kavramına bırakıyorSOSYAL İŞLER GERÇEKLEŞTİREN ŞİRKETLERİN ÖZELLİKLE ’MİLENYAL NESİL’ OLARAK ADLANDIRILAN YENİ NESİL TÜKETİCİLERE DAHA KOLAY ULAŞTIKLARI GÖRÜLÜYOR.

Sosyal sorumluluk projeleri, şirketlerin artık vazgeçilmez stratejileri arasında. Ancak sosyal sorumluluk projeleri yerini ‘sosyal iş’ kavramına bırakıyor. Birçok şirket, ticari faaliyetlerini sosyal sorumluluk projeleriyle birleştirmeye başladı. Sosyal sorumluluk ve ticaret arasında kalan bu melez alan, artık şirketler tarafından iyi karşılanmaya başlandı.

sosyal is
Şirketler ağırlıklı olarak ‘sosyal iş’ stratejileriyle daha yenilikçi ve inovatif ürün ve hizmetlere ulaştıklarını söylüyor. Sosyal işler gerçekleştiren şirketlerin özellikle ‘milenyal nesil’ olarak adlandırılan yeni nesil tüketicilere daha kolay ulaştıkları görülüyor. Şirketlerin sosyal iş stratejisiyle gözlemlediği bir başka avantaj da çalışanların işi sahiplenme katsayısının yükselmesi. Bu faydalarıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra şirketlerin sosyal işlere yönelmesi trendi giderek artıyor.

Türkiye’de son dönemde görülen örnekler de sosyal işlerin arttığını gösteriyor. Birçok şirket tüketicileri farklı sosyal motivasyonlarla desteklerken kendi sektörleri açısından da katma değer yaratıyor. Bu trendin gelecekte de dönüşerek etkili olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Deneyim pazarlayamayanın işi artık zor

Artık herhangi bir ürünü ya da hizmeti tek başına sunmak yetmiyor. Yakın gelecekte deneyim oluşturmayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir