Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Sesli kütüphane

Sesli kütüphaneSesli kütüphane

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kitabın geleneksel basılı olmayan farklı versiyonları önemli düzeyde ilgi görüyor. E-kitap konusunda henüz istenen seviyeler yakalanmasa da bu yönde ciddi adımlar atıldığı görülüyor. E-kitap gibi sesli kitaplar da bu noktada dikkat çeken versiyon olarak öne çıkıyor.

Sesli kütüphane
Dünyanın farklı pazarları için bu anlamda enteresan rakamlar geliyor. Bu pazarlardan bir tanesi İngiltere. Ülkede 2013 yılında 126 milyon sterlinlik sesli kitap satışı yapıldı. Pazarın bu kadar hareketli olması yeni iş fikirlerini de beraberinde getiriyor. İngiltere’nin yatırımcılar tarafından yakından takip edilen girişimlerinden biri olan Bar-dowl sesli kitap platformu olarak bu pazarda faaliyet gösteriyor. Bardowl için “Sesli kitap dünyasının Spotify”ı ifadesi kullanılıyor. Bu platforma ayda 15 dolar vererek abone olmak mümkün. Abonelikten sonra tüketiciler sistemde kayıtlı olan sesli kitapları akıllı telefonları ya da tabletleri üzerinden dinleme imkanına kavuşuyor. Sesli kitaplarının sayısının her geçen gün artmasıyla bu tip uygulamaların üzerinde yükseldiği iş ortamı da hareketleniyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.