Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / Pazarlama Reklam / Ramsey reklamlarında neden balet kullandı?

Ramsey reklamlarında neden balet kullandı?Ramsey’in en hafif takım elbise ve ceket koleksiyonu Zero Gravity, 2016 ilkbahar-yaz sezonu ile birlikte satışa sunuldu. Bu ürünün tanıtımıyla ilgili ise ilginç bir reklam kampanyası yapıldı. Ürünün reklamı bir balet tarafında yapılıyor.

Ramsey İcra Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, hareket özgürlüğü sağlayan Ramsey Zoro Gravity’nin bu özelliğini en iyi yansıtacak performans ne olur diye düşünürken ürünü bir baletle bir araya getirme fikrinin doğduğunu söylüyor. Doğan, bu reklamı markanın kendi kreatif ekiplerinin yaptığının altını çiziyor.

Ramsey reklamlari
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Ramsey Zero Gravity’nin reklam filmini Amerikan Bale Tiyatrosu’nda uzun yıllardır dans eden ve tiyatronun baş dansçılarından olan Cory Stearns ile çektiklerini anlatan Zeynep Doğan, televizyon, dijital, sinema, açıkhava ve dergi gibi 360 derece iletişim yapacak şekilde bir medya planlamasıyla yola çıktıklarının da üzerinde duruyor. Doğan, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Cory Stearns ile çektiğimiz 30 ve 11 saniyelik versiyonlardaki reklam filmimizi TV, sinema ve dijitalde gösterirken, açıkhava ve dergilerde de Cory Stearns’ün Zero Gravity takım elbise ve ceketlerle performans sergilediği kareleri tüketiciyle paylaştık. TV’de ulusal kanallar ile haber ve spor kanallarının yer aldığı tematik kanallarda reklam filmimiz dönerken, dijitalde harcamalanmızın büyük bölümünü sosyal medyaya yönlendirdik.”

Peki bu reklamlardan nasıl bir geri dönüş alındı? Reklam filminin kurgusu, dili ve mesajı aktarış biçimiyle çok olumlu tepkiler aldığını belirten Zeynep Doğan, filmin sadece dijital ortamda 21 günde 5 milyon kişiye eriştiğini söylüyor.

  Marka yönetiminde ‘manyetizm’in yeri
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Johnson’s Baby ürünlerinde köklü değişime gitti

Johnson’s Baby için yılda 1,3 milyon bebeğin doğduğu Türkiye önemli bir pazar. Köklü bir değişime …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir