Kariyer ve İş İlanları

Otizmli Bireylere İş İmkânı

otizm isKurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya liderlerinden olan SAP (www. sap.com/turkey), kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile projeler geliştirmeyi sürdürüyor. SAP bilişim teknolojilerindeki geliştirilebilir yetenekleri nedeniyle çok sayıda otizmli bireyi işe almak üzere yeni fırsat eşitliği projesini hayata geçirdiğini duyurdu. SAP bu projesi ile global olarak 66 bin çalışanın en az %1’lik kısmının 2020 ye kadar otizmli çalışanlardan oluşmasını hedefliyor. Dünya nüfusunun %1’inin otistik olmasından yola çıkarak bu oranı belirleyen SAP, dünya çapında hâlihazırda birçok otizmli birey istihdam ediyor.

2 Nisanın Dünya Otizm Farkındalık Günü olması ve tüm Nisan ayının Birleşmiş Milletler tarafından Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilmesi vesilesiyle duyurulan proje, Danimarka merkezli insan kaynakları firması Specialisterne iş birliğiyle hayata geçirildi. Proje, otizmli bireylerin iş dünyasına daha çok katılmasını sağlamayı hedefliyor ve “Autism at Work” (Çalışma Hayatında Otizm) başlığıyla anılıyor (http://www. sap-tv.com/video/#/13436/autism-at-work). SAP pilot programın uygulamaya girmesiyle ABD, Kanada, Almanya, İrlanda ve Hindistandaki SAP ofislerinde otizmli 30 birey istihdam etti.


2020 yılma kadar otizmli en az 600 bireyin SAP bünyesinde çalışmasıyla, %1’lik otizmli çalışan hedefine ulaşılması öngörülüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu