Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Otistik İnsanlara Yemek Yapmasını Öğreten Renk Kodlu Sistem

Otistik İnsanlara Yemek Yapmasını Öğreten Renk Kodlu SistemHayatı kolaylaştırmak ve engelli insanlara yönelik iş fikirleri geliştirmek gün geçtikçe çeşitlilik kazanıyor. Bu çalışmalardan biri olan renk-kodlu sistem, otistik insanların yemek yapmayı öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Match, herhangi bir yaştaki otistik insanlara yemek yapmasını öğretebilen renk kodlu yemek hazırlama sistemi.

Daha önce Auti gibi oyuncakların gelişim bozukluğu olan çocuklara, diğer insanlarla iletişim kurmalarında ne kadar yardımcı olabildiğini görmüştük. Şimdi ise karşımızda, Match, herhangi bir yaştaki otistik insanlara yemek yapmasını öğretebilen renk kodlu yemek hazırlama sistemi duruyor.

Renk-kodlu sistem
Tez projesi için, Syracuse Üniversitesi mezunu Amanda Savitzky tarafından geliştirilen bu sistem, daha düzenli durmaları için işaretlenmiş yemek hazırlama alet setinden oluşuyor. Otizm hastalığı olan insanlarla birlikte, mutfak dağınık ve bunaltıcı bir yer olabileceği için, bu alet kiti, farklı içerikleri ayırmak ve onları ölçmek için kullanılabilen dört farklı renk ve şekil kodlu nokta içeriyor. Ekstra üç adet kase, numaralandırılmış ve kullanılan maddelerin tarifteki sıralarına göre yerleştirilebilmesi için kullanılabilir. Ayrıca yardımıc iPad uygulaması, tek bir kaydırma hareketiyle, kullanıcılara tarif boyunca rehberlik sağlayabiliyor. Aşağıdaki video, bu alet takımını iş başındayken görüntülemiş.

Savitzky, 2013 Metropolis Next Generation Competition yarışmasında, ürünün pazarlaması için kullanacağını söylediği $10,000’lık ödülün sahibi oldu.

Website: www.amandasavitzky.com
kaynak: www.isfikirleri-girisimcilik.com

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir