Anasayfa / İş Fikirleri / Otistik İnsanlara Yemek Yapmasını Öğreten Renk Kodlu Sistem

Otistik İnsanlara Yemek Yapmasını Öğreten Renk Kodlu SistemHayatı kolaylaştırmak ve engelli insanlara yönelik iş fikirleri geliştirmek gün geçtikçe çeşitlilik kazanıyor. Bu çalışmalardan biri olan renk-kodlu sistem, otistik insanların yemek yapmayı öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Match, herhangi bir yaştaki otistik insanlara yemek yapmasını öğretebilen renk kodlu yemek hazırlama sistemi.

Daha önce Auti gibi oyuncakların gelişim bozukluğu olan çocuklara, diğer insanlarla iletişim kurmalarında ne kadar yardımcı olabildiğini görmüştük. Şimdi ise karşımızda, Match, herhangi bir yaştaki otistik insanlara yemek yapmasını öğretebilen renk kodlu yemek hazırlama sistemi duruyor.

Renk-kodlu sistem
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Tez projesi için, Syracuse Üniversitesi mezunu Amanda Savitzky tarafından geliştirilen bu sistem, daha düzenli durmaları için işaretlenmiş yemek hazırlama alet setinden oluşuyor. Otizm hastalığı olan insanlarla birlikte, mutfak dağınık ve bunaltıcı bir yer olabileceği için, bu alet kiti, farklı içerikleri ayırmak ve onları ölçmek için kullanılabilen dört farklı renk ve şekil kodlu nokta içeriyor. Ekstra üç adet kase, numaralandırılmış ve kullanılan maddelerin tarifteki sıralarına göre yerleştirilebilmesi için kullanılabilir. Ayrıca yardımıc iPad uygulaması, tek bir kaydırma hareketiyle, kullanıcılara tarif boyunca rehberlik sağlayabiliyor. Aşağıdaki video, bu alet takımını iş başındayken görüntülemiş.

Savitzky, 2013 Metropolis Next Generation Competition yarışmasında, ürünün pazarlaması için kullanacağını söylediği $10,000’lık ödülün sahibi oldu.

Website: www.amandasavitzky.com
kaynak: www.isfikirleri-girisimcilik.com

  Spa Merkezi Açmak - Spa Merkezi Nasıl Kurulur?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Teknolojik 3 İş Fikri İle Para Kazanmak Daha Kolay

Teknoloji ve yapay zeka ile hayatı kolaylaştıran ürünler icat eden girişimciler yeni nesil iş fikirleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir