Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Ortaklaşa Bir Çözüm Arayın

Ortaklaşa Bir Çözüm ArayınErgenlik çağında çocukları olan bir ebeveyn olarak, uzlaşmanın her zaman iknadan önce geldiğini biliyorum. Eğer kuralları şekillendirmeye yardımcı olmalarına izin verirsem, onlara uymalarını sağlamak daha kolay olur. Emretmeye dayalı bir yaklaşım, isyana böylesine meyilli bir yaş grubu üstünde işe yaramaz.

ofiste sorunlu calisan

Hissedar yaklaşımının işe yaradığı tek grup gençler değildir. Çalışanlar da oluşumuna katkıda bulunurlarsa kuralları benimserler.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Eğer ofiste sorun yaratan çalışanlarla ilgili tepeden inme bir yaklaşım seçerseniz, problemi daimi kılar veya daha kötü bir hale getirirsiniz.

Çalışanlarınızın fikirlerini işin en başında, daha bir ıslah planı hazırlamaya başlarken alın. Böyle bir tavsiye sizi öfkelendirebilir, hatta onlara teslim oluyormuşsunuz gibi bile hissettirebilir. Fakat diktatörlük de istediğiniz davranış değişikliklerini yaratmanızı sağlamayacaktır.

Sessiz Liderlik: İş Yerinde Performansı Arttırmanın Altı Yolu” adlı kitabında David Rock şöyle diyor: “İşler beklediğiniz gibi gitmediğinde insanların kendi derslerini çıkarmalarına izin vermek herkes için daha rahat olacağı gibi herkesin beklediği sonuca ulaşmaya, yani bir dahaki sefere kadar öğrenip davranışlarını değiştirmelerine olanak sağlar.

Miskinlik yapanlara işleri zamanında halletmek konusundaki stratejilerini ve yardımcı olmak için ne yapabileceğinizi sorun. Onları herkese faydalı olacak şekilde düşünmeleri ve çalışmaları için cesaretlendirmiş olacaksınız.

  Emekli Olduktan Sonra Çalışanların Hakları
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bilişim meslek liseleri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimde Türkiye’nin 2023 hedefleriyle uyumlu bir sistemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir