Pazar , Mart 18 2018
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Ofis Seyyar Satıcısını Geri Çevirin

Ofis Seyyar Satıcısını Geri ÇevirinOfiste kurabiye, şeker, vitamin, mutfak araçları, makyaj malzemeleri hatta emekli olup bir çiftliğe yerleşmiş eski bir iş arkadaşlarından sığır eti almaya zorlanan çalışanlar tanıyorum.

Ofis ortamında işyeri seyyar satıcısından alışveriş yapma baskısı oldukça büyük olabilir. Başkaları bir şeyler alırken siz yemi yutmadığınız takdirde işyerinin cimrisi sayılmaktan çekinebilirsiniz. Sağduyulu alışveriş prensipleri iş yerinde de uygulanabilir. Eğer iş arkadaşınızın sattığı şeyi istemiyorsanız ya da ona ihtiyacınız yoksa satın almayın.
işyeri seyyar satıcısı

Eğer siz baskı altında alışveriş yaparsanız, bu iş arkadaşınız kızınızdan hayır amaçlı “İzci Kurabiyeleri” almayı reddettiğinde muhtemelen bu duruma güceneceksiniz.

Baskıyı azaltmak için bu işportacıya, sattığı şeylere göz atacağınızı ve eğer ilginizi çeken bir şey olursa onu haberdar edeceğinizi söyleyin.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İş Hayatında Doğru Giyim’in Kuralları

“Yönetici de olurum, stil ikonu da…” diyemeyenlerdenseniz, itibar ve başarınızı güçlendirecek kişisel tarzınızı yaratmanızda stil …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir