Kariyer ve İş İlanları

Nokia Türkiye’de bayrak el değiştirdi

CİCEK UYANSOY14 yıldır Nokia Türkiye’de çalışan ve son üç yıldır genel müdürlük koltuğunda oturan Çiçek Uyansoy İcan, 1 Mayıs itibariyle görevi Sertaç Şener’e bırakıyor. Sekiz ay ile bir yıl arasında bir zaman için hiçbir yerde çalışmayacak olan Çiçek Uyansoy îcan, bu dönemde ailesine daha fazla vakit ayıracak ve bazı sivil toplum kuruluşlarında görev alacak.

Sonra ise tekrar çalışma hayatına dönmeyi planlayan İcan, nisan ayı sonunda birleşme sağlanacak: Nokia’yı satın alan Microsoft’ta da çalışmaya sıcak bakıyor.


Nokia Türkiye’de Çonor Pierce’dan 2011 itibariyle görevi devralan Çiçek İJyansoy îcan, o dönemde satış direktörü olarak çalışıyordu. Nokia da sırasıyla kanal yöneticiliği, pazarlama müdürlüğü ve satış müdürlüğü gibi farklı roller üstlendi. Şimdi ise yine kendi gibi kadın bir yönetici olan Sertaç Şener’e görevi devrediyor.

Nokia Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörlüğü görevinden Nokia Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan Sertaç Şener, 1999’da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Mobil iletişim sektöründe yaklaşık 15 yıllık bir deneyime sahip olan Sertaç Şener, 2000-2010 yılları arasında Nokia’da yerel ve bölgesel pozisyonlarda pazarlama ve satış alanlarında görev yaptı. 2010-2011 yılları arasında Avea’da ortaklık yönetimi direktörlüğü yapan Şener, Avea’da terminal yönetimi Ve mârka işbirlikleri stratejilerini ve ekiplerim yönetti. Nokia’ya 2011 yılında yeniden katılan Sertaç Şener, Türkiye’de Nokia Lumia markasının lansmanını gerçekleştirdi. Ekim 2013 itibarıyla aralarında Polonya, Türkiye, Romanya, Macaristan,

Bulgaristan’ın da bulunduğu 17 ülke pazarından oluşan Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi. Sertaç Şener, “Nokia X Şerisi’nin lansmanını yeni yapmış, Nokia Lumia ve Nokia Aslıa serilerimizle büyümeye devam ederken, yeni görevimde de ekip arkadaşlarımla birlikte önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu