Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Mobil catering

Mobil cateringMobil catering

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de toplumun mobilite-si ciddi artış gösterdi. Artık bireyler ev dışında daha çok vakit geçiriyor, bu tip bir yaşam tarzının yaygınlaştığı görülüyor. Bu durum ev dışı gıda tüketim segmentinde zincir mobil mecraların yeni iş fırsatları olarak öne çıkmasına da olanak sağlıyor.

Mobil catering
Yaz aylarında açık havada konserler gibi birçok etkinliğin olması da bu alandaki fırsatların özellikle yaz sezonunda yükselmesi anlamına geliyor. İngiltere’de bir sezonda 200’den fazla noktada etkinlik gerçekleşmesi, bu alandaki pazarın da büyüklüğüne dikkat çekiyor. Bununla birlikte mobil catering alanında gıdadaki farklı segmentlerin işletilmesi de kolaylık kazanıyor. Vejetaryen ve vegan mutfaklar da bu mecralar sayesinde hedef kitlelerine daha rahat bir operasyon ile ulaşıyor. Mobil catering zinciri odaklı bir şirket kurmak için maliyetlerin de uygun olduğu görülüyor. Bu fikrin denendiği İngiltere’de mobil catering işi için bir karavanın dönüştürülmesinin maliyeti yaklaşık 3 bin dolar.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir