Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Pazarlama Reklam / Lowe İstanbul’da yeniden yapılanmanın meyveleri toplanıyor

Lowe İstanbul’da yeniden yapılanmanın meyveleri toplanıyorela gokhan savciLowe İstanbul’da Ela Gökkan Savcı’nın CEO olmasının ardından başlayan yeniden yapılanma çalışmaları sona erdi. Bu çalışmaların ilk meyvesi ise Cannes’da Lowe İstanbul tarihinde ilk kez ahnan Bronz Aslan oldu.

Mayıs 2012’de Lowe Istanbulda CEO koltuğuna oturan Ela Gökkan Savcı, o tarihten itibaren başlattığı yeniden yapılanma çalışmalanmn meyvelerini almaya başladı. Bu yıl mecraya giren ve hem ulusal hem de uluslararası medyada oldukça yankı uyandıran THY reklam filmiyle kendinden bahsettiren ajans, Lowe İstanbul tarihinde ilk defa Cannes’dan da ödülle döndü. Omo için hazırladıkları ilanlarla basın kategorisinde Bronz Aslan almalanna rağmen Savcı’yı bu sonuç çok da memnun etmedi. Çünkü THY için hazırladıkları filmin uluslararası arenada oldukça ses getirmesi, Savcıda Cannes için büyük beklenti yaratmıştı.
Cannes sonrasında bir araya geldiğimiz Savcı ile iki yıllık süreçte yapılan çalışmaları konuştuk.

Öncelikle eski ofislerinden taşınıp Nişantaşı’ndaki yeni ofise geçmelerinin çalışanın mhunu ve müşterinin bakış açısını değiştirdiğini söyleyerek söze başlayan Savcı, iki yıllık süreçte ajans çalışanlarının üçte ikisinin değiştiğinin de altını çiziyor. Ekibin biraz daha gençleşip dünyayı takip eden bir yapıya kavuştuğunu söyleyen Savcı, şu anda 70 kişilik bir ekipleri olduğunu anlatıyor.

Bu süreçte müşteri portföyünde de değişim olduğuna değinen Savcı, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Ajans ağırlıklı olarak yabancı müşteriyle çalışırken, yerel müşterilerin gelmesiyle yabancı-yerli dengesinin sağlandığı bir yapıya kavuştu. Giden markalar da oldu, yeni gelenler de. Örneğin Nestle, Tchibo, Adel ile yollarımız ayrıldı. Şölen, Ülker, Anadolu Jet, THY ve Seat gibi müşteriler portföye eklendi.”

Artık yeniden yapılanma sürecini tamamladıklarını söyleyen Savcı, hem çalışanlar hem de müşteriler için alternatif bir ajans olduklarını söylüyor. “Konkura girdiğimizde biz de tehlike arz ediyoruz artık” diyen Savcı’nın bundan sonraki süreçteki hedefi ise şirketlere “Lowe İstanbul, çalışmak istediğim ve sevdiğim ajans” dedirtmek.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Deneyim pazarlayamayanın işi artık zor

Artık herhangi bir ürünü ya da hizmeti tek başına sunmak yetmiyor. Yakın gelecekte deneyim oluşturmayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir