Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Küçük çaplı yetiştiricilik yapmak

Küçük çaplı yetiştiricilik yapmakKUÇUK ÇİFTLİK

Küçük çaplı yetiştiricilik

Pek çok insan için bahçe işleri en gözde eğlencelerden biridir. Büyük arazilere sahip olmadan da bu hobiyi kazanca dönüştürmek mümkün.

Küçük çaplı yetiştiricilik
Nasıl mı? Bodrumunuzda veya birkaç dönümlük küçük bir parselde yeşillik, lahana, mantar, yenebilen çiçekler ve özel sebzelerle, kabak çiçeği, beyaz pancar, mavi küçük patates, beyaz kuşkonmaz, yeşil şeker karpuzu gibi meyveleri yetiştirebilirsiniz. Birkaç müşteri bulup geçim kaynağı yaratabilirsiniz. Hatta organik ürünler yetiştirerek kazancınızı daha da artırabilirsiniz. Süpermarketler ya da organik ürün satışı yapan marketlere ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Tüm bunları yapabilmek için bir şeyler yetiştirmeyi sevmeniz gerekiyor. Bitkiler, yetiştirme örnekleri, bitki hastalıkları, böcekler, gübreler ve pek çok başka konuda bilgi sahibi olmalısınız. İnsanların ne yediği, neyi çekici buldukları, kimin neyi satın aldığı ve ne zaman satın aldığına dair pazar talepleri konusunda gözünüz açık olmalı.

Mutlaka Okuyun:  Evlilik koordinatörü işi yapabilirsiniz
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir