Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Kişiselleştirilmiş ilaç

Kişiselleştirilmiş ilaçKişiselleştirilmiş ilaç

Turkishtime’a da söyleşi vermiş dünyanın en önemli fütü-ristlerinden biri olan Mike Walsh’un altını çizdiği “kişiselleştirilmiş ilaç” fikri geleceğin önemli iş alanlanndan biri olacak.

Kişiselleştirilmiş ilaç
Walsh o röportajında “İlaç sanayindeki bir sonraki büyük dalga, kişisel tedavi ve teşhisle bağlantılı kişisel DNA dizilimi olacak” demişti. Bu ifadeler sanki uzak bir geleceği işaret ediyor gibi gelse de özellikle ABD’de birçok şirket, kişiselleştirilmiş ilaçlarla ilgili önemli gelişmeler kaydetti. Bu şirketlerin başında Celera, Geno-mic Health, Myriad ve Monogram Biosciences geliyor. Bu şirketler, geliştirdikleri kişiselleştirilmiş tanılar ve ilaç konseptiyle önemli bir aşama kaydetmiş dürümdalar. Fakat bu iş fikri ne kadar parlak ve gelecek vaat eden bir iş fikri olsa da mevcut durumda kimi riskler banndırdığı da ifade ediliyor. McKinsey’in raporuna göre, özellikle geliştirme maliyetleri açısından belli seviyelerin altına inmek halen mümkün olmadı. Fakat Türkiye gibi buna benzer ino-vatif konseptlerin yaygın olmadığı bir pazar için bu fikir, oyunu değiştiren bir kategori yaratma potansiyeli gösteriyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.