Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Kişisel seyahat asistanı

Kişisel seyahat asistanıKişisel seyahat asistanı

Sosyal ağ girişimcilerin süper starları kendi kişisel servetlerini ilginç internet girişimlerine yatırmaya devam ediyor. Bu zincire Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve Google’m eş kurucusu Eric Schmidt de katıldı. İki girişimci Peek adı verilen turizm rehberlik sitesine yatırım yaptılar. Site ise benzerlerinden birkaç noktada ayrılıyor. Site özellikle bol seçeneklerin içinde boğulmak istemeyen kürate edilmiş seçeneklerin peşinde koşan müşteriyi hedefliyor.

Kişisel seyahat asistanı
Bunun için turları, müzeleri, aktiviteleri puanlıyor. Ünlülerin tatil tecrübelerini müşterileriyle paylaştırıyor. Bir yandan da bir sosyal ağ gibi işleyen sitede tatil tecrübeleriyle birlikte müşteri için en iyi tatil rotası belirlenebiliyor. Özellikle büyük ve kaliteli resimlerle zenginleşen site internette turizmin Pinterest’i özellikleri taşıyor. Daha önce bir turizm database şirketine 700 milyon dolar  harcamaktan çekinmeyen Google’ın kurucusu Schmidt de daha henüz başarısını ispatlayamamış online ve sosyal turizm sektöründe ilk başarılı markayı yaratmak istiyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.