Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / İtibar takibi

İtibar takibiİtibar takibi

Aslında yukarıdaki rakam bu iş fikrinin temelini özetliyor. Türkiye sosyal medyayı en sık kullanan ülkelerin başında geliyor. 36 milyona yakın Facebook abonesi var. Türkiye’de kişiler günlük zamanlarının yaklaşık üç saatini internette geçiriyor. Burada birçok içerik paylaşıyorlar.

İtibar takibi
Paylaştıkları içeriklerin önemli kısmı da kimi markalar ve şirketlerle ilgili görüşler. Bu görüşlerin yakından takip edilmesi, şirketlerin müşteri ilişkileri açısından önemli. Şirket profesyonellerinin tüm bu içerik paylaşımlarını takip etmeleri elbette ki imkansız. Bunun özel veri analizleri ile başka şirketler tarafından yapılması yeni iş fikirlerinden biri olarak öne çıkıyor. İngiltere’nin son zamanlarda en çok dikkat çeken girişimlerinden biri olan Brandwatch, internet ortamında ve özelinde sosyal medyada müşterisi olan şirketlerle ilgili paylaşılan içerikleri okuyor ve onları özetleyerek müşterilerine rapor ediyor. Bir bakıma şirketlerin sınırsız sanal ortamdaki itibarlarını takip ediyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.