Kariyer ve İş İlanları

Güçlü cv sahiplerini ne cezbeder?

sidika ayse banazİş yaşamında bazı özgeçmişler vardır ki hakkını vererek ifade etmek gerekirse her alana uygun düşerler. Yani ‘ne iş olursa’ yapabilirler. Yabancı dil hakimiyetleri, eğitimleri uygundur. Ünlü üniversitelerden, dünyanın etkin kuramlarının iş programlarından mezundurlar. Iş geçmişleri hayranlık uyandırır.

Güçlü özgeçmişlere sahip insanları yalnızca iyi ücret sunarak, geniş imkanlar vaat ederek transfer edemezsiniz. Pek çoğunun bu kavramları aştığını düşünürüm. Dolgun maaşlar, primler bazılarının umurunda bile olmaz.


Onlar için bir küçük farkındalık, bir geçmiş ilişki, belki de başkalarının farkına bile varamayacağı, varsa bile önemsemeyeceği bir işbirliği teklifi ilgilendirir. Kendisini dünyanın merkezine koyacak şekilde önemser, büyütür ortak varılacak hedefleri…

Kendisi ne düşünür bilmem ama bu profile uygun bir isimdir Sıdıka Ayşe Banaz. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme’den mezundur. California Üniversitesi, Santa Barbara / Global Marketing programım almıştır.

Koç Allianz ve Aviva Hayat’ta geçen iş geçmişinin ardından önce Sabancı Holding’in GıdaSa’smda, ardından Kibar Holding’in gizli devi Assan Gıda’da mesai yürüttü. Yakınları gıda alanında daha yukarılara tırmanmasını beklerken, bir gün bir teklif aldı ve yönünü değiştirdi.

Teklifi yapan o güne kadar hiç çalışmadığı bir alanda, vergi ve denetim hizmetleri veren bir kuruluştu. Aslında sektörden ve kuruluştan ziyade, CEO olarak işlerin başında bulunan Izel Levi Coşkun’un yaptığı teklif ilgisini çekmişti. Sıra arkadaşıydı İzel Levi Coşkun. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde kader arkadaşlığı yapmışlardı.

Yakın çevresi Sıdıka Ayşe Banaz’dan farklı iş süreçlerini yaşamasını beklerken, okul arkadaşının, 37 yıllık Mazars Denge’yi Anadolu’ya açma, yurtiçinde ve yurtdışında daha büyük hedeflere beraber yürüme teklifini değerlendirdi.

1977 yılında iki kişilik bir ortaklık olarak kurulan, başarılı bir iş yolculuğunun ardından bugün 360 kişilik kadrosu, 16 YMM olmak üzere 33 ortağı ile hareket eden Mazars Denge, Anadolu’da daha çok bulunmak istiyor.İşte bu plan doğrultusunda Sıdıka Ayşe Banaz, şimdi Mazars Denge’nin pazarlama ve iletişim direktörü olarak hizmet yürütüyor. Ona göre büyük bir hedef, ulvi bir görev. Sizce de öyle değil mi?

Kısa sürede çok hızlı yol aldı

Dr. Emre Aldinç, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2007’de ortopedik cerrahide uzman oldu. 2008’den itibaren de ABD’li ilaç devi Pfizer Türkiye’de görev yapıyordu.

Pfizer’daki henüz altıncı yılında çok önemli bir göreve getirildi. Aldinç, dünya devinin New York’taki yönetiminde ağrı/nöroloji, kardiyovasküler/metabolik ile kadın/erkek sağlığı alanlarındaki medikal süreçlerin yürütülmesinden sorumlu olacak.

Profesyonel yaşam işte böyle bir şey. Kimi zaman emekliliğinizi aynı binada, aynı katta hatta aynı masada yaşayabildiğiniz gibi kariyer yolculuğunuzun daha başlarında iken epey mesafe alabiliyorsunuz.

Çeşitli önemli projelerde araştırmacı olarak yer alan Aldinç’in 2004-2007 yılları arasında Türkiye Voleybol Federasyonu’na bağlı sağlık komitesi üyeliği yaptığını ve Türkiye Ulusal Voleybol Takımları resmi hekimliğini üstlendiğini de belirtelim.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu