Kariyer ve İş İlanları

Görme Engellilere İş Bulma Eğitimi

İşe yerleştirme ve danışmanlık şirketi PageGroup Türkiye, kendi alanında farklı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Şirket, Altı Nokta Körler Vakfı’nm görme engelli kursiyerlerine yönelik “İş Bulma Teknikleri” eğitimine başladı.


Vakfın desteklediği Rehabilitasyon Merkezi bünyesindeki kursiyerlere, PageGroup ekibi altı hafta süreyle iş bulma ve işe başvuru teknikleri içerikli eğitimler veriyor. Nisan ayında başlayan projenin ilk kursiyerleri mayıs ayında eğitimi tamamlamış olacak.

gorme engelli is egitimi

Yaklaşık 30 kişilik görme engelli kursiyer grubu, Türkiye’nin değişik illerinden ve farklı eğitim \ seviyelerinden rehabilitasyon eğitimi için bu merkeze gelmiş yetişkinlerden oluşuyor.

Eğitimler, doğru CV hazırlama, yeteneklerine uygun işe başvuru yöntemleri ve mülakat tekniklerini içeriyor. Eğitimleri PageGroup yöneticilerinden oluşan 12 kişilik bir ekip değişimli olarak veriyor. Şirket, eğitim sonrasında uygun adayların işe yerleştirilmesi için de kursiyerlere gerekli imkânları sağlayacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu