Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Giyilebilir tıp

Giyilebilir tıpGiyilebilir tıp

Giyilebilir teknolojilerin yaygınlaşmasıyla yeni iş fikirleri de ortaya çıkıyor. Giyilebilir sağlık, bu teknolojileri kullanan yeni bir iş konsepti olarak tüketicilerle tanıştı.

Giyilebilir tıp
Fransız Bio-serenity şirketinin oluşturduğu bir tişört, epilepsi hastalarının verilerini gözlemleyerek bu verileri doktorlarına ileten bir altyapı sunuyor. Veriler, akıllı telefon uygulamaları sayesinde hastanın doktoruna ulaşıyor ve verilerin gösterdikleri doğrultusunda hastaya farklı müdahale seçenekleri gündeme geliyor. Giyilebilir teknolojilerin sağlık alanında ortaya koyduğu bu çözümler, mobil sağlık hizmetleri kapsamında da değerlendiriliyor. Giyilebilir sağlık çözümlerinin gelişmesi, mobil sağlık hizmetleri yelpazesinin de gelişmesiyle önemli bir iş seg-menti haline gelecek. 2017 yılma kadar mobil sağlık pazarının global düzeyde 26 milyar dolarlık bir büyüklük yaratması bekleniyor. Giyilebilir sağlık çözümleri böylelikle daha da genişleyecek.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.