Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Gezginci Mini Gözlem Evi Kurabilirsiniz

Gezginci Mini Gözlem Evi KurabilirsinizÜlkemizde pek denenmemiş küçük çaplı bir iş daha… Tüm yatırım tamamı 500 doları geçmeyen çok fonksiyonlu bir teleskoptan ibaret. Bu türden amatör teleskopları internet üzerinden sipariş etmek mümkün. Ancak piyasada hobi kategorisine giren bu aletlerin hemen her çeşidi var.

Teleskopların kurulumu ve taşınması kolay.

gozlem evi

Ayarlı üçayak üzerine monte edilen teleskopla ‘açıkhava kafe’leri, ‘restoranlar’ ve ‘yaya bölgelerinde’ bir köşe edinerek gösteri yapmak mümkün.
Daha profesyonel çeşitler için biraz sermaye gerekiyor. Bunlar genellikle jetonla çalışan daha gelişmiş profesyonel teleskoplar. Sadece yakın yıldızlar ve Ay üzerindeki harika manzaraları değil, uzak evrende saklı görüntüleri de yakalamak mümkün.

Aynı kategoride çok gelişmiş seyir dürbünleri de var. Bunlar genellikle jetonla çalışıyor ve tamamen seyir amaçlı. Belediyelerle anlaşıp kentlerin belli yerlerinde bu seyir dürbünlerinin işletme hakkı alınabilir; yap işlet devret sistemiyle çalıştırılabilir.

Daha gelişmiş bir sistem ise özel bir noktada halka açık gözlem evi kurmak ve burayı bir işyeri haline getirmek. Yalnız turizm amaçlı değil, vatandaş için de değerli bir eğitim hizmeti bu. Daha fazla örnek için tıklayınız

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Churros Tatlısı Girişimcilere Cazip Fırsatlar Sunuyor

HER gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Yurtdışında gördüğümüz, tattığımız yeni lezzetler Türkiye’de yeni sektörler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir