Çarşamba , Kasım 14 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Fıtık Bağı Üretimi Çok Kolay

Fıtık Bağı Üretimi Çok KolayÖnce fıtık bağı nedir bilmeyenlere açıklayalım: Kas zayıflığına bağlı olarak özellikle kasık bölgesinde (tıpta inguinal fıtık deniyor) ortaya çıkan bir rahatsızlık. Etkili ve tavsiye edilen çare basit sayılabilecek bir ameliyat aslında.

Fıtık Bağı Üretimi
Ancak bir bolüm hasta operasyonun yan etkileri ve bazı sakıncaları nedeniyle dışarı çıkan fıtığı dışarıdan kontrol etmek zorunda. İşte bu nedenle -yine hekim tavsiyesiyle- fıtık bağları kullanabiliyor. Fıtık bağı dışarı çıkma eğilimindeki kalın bağırsak bölümünü batın bölgesi dediğimiz karın boşluğu içine itiyor. Kimi zaman bağırsak düğümlenmesi gibi olaylara da yol açabilen bu rahatsızlığa geçici bir çözüm aslında. Uygulama tıp protezlerinin üretim sahasına giriyor. Anatomiden anlamak ön şart. Sağ fıtık ya da sol fıtık için ayrı modelleri var. Kemer şeklinde kullanılıyor. Daha çok el emeğiyle yapılan bir imalat bu.

Ölçüler ve tıkaçların konumu ihtiyaca göre değişiyor, iyi bir eğitimden geçtikten sonra usta işi fıtık bağları yapılabilir; hatta bir markaya özel hale gelebilir. Kullanılan malzeme kauçuk bası materyali ile lastikotin esnek kemer akşamı. Çeşitli tıbbi gereç imalatçılarıyla temas kurarak toplu sipariş almak mümkün. Kolay gibi görünen ancak duyarlılıkla çalışılacak bir iş.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Çocuk Kitapları Pazarında Yazar, Çevirmen, Editör, Yayıncı, Herkese İş Var

Çocuk kitapları, kitap yayıncılığı dünyasının en hızlı büyüyen segmenti haline geldi. İşini ciddi yapan yayınevleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir