Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Fethi Şimşek’in yeni işi

Fethi Şimşek’in yeni işiFethi Şimşek, Türkiye’nin en yaygın özel öğrenim kurumlarından olan Doğa Kolejleri’nin sahibi.

fethi simsek22 yıldır eğitim sektörüne yatırım yapıyor. Halen İstanbul’dan Denizli’ye Gaziantep’ten Malatya’ya Türkiye’nin 23 ilinde 52 eğitim kampüsünde 30 bin öğrenci eğitim görüyor.

Şimşek’in kurucusu okullara, “private equity” fonu Turkven, 2011’de ortak oldu. Şimşek’i eğitim sektörü yatırımlarıyla kamuoyunda iyi tanınıyor ama son yıllarda kendisinin ‘girişimci’ bir işadamı olması dikkatimizi çekiyor. Yumurtaları aynı sepete koymamaya çalışan Şimşek’in son yıllarda bazı yeni girişimlerini yine bu sayfada yazdık.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

İki yıl önce Çınaraltı Sağlık Ürünleri şirketini kurarak doğal sağlık ürünleri imal edip ticaretini yapmaya başlayan Şimşek, eğitimden sonraki en büyük yatırımını süt hayvancılığına yatırım yaptı. Çatalca’da Cemil Mar’ın sahibi olduğu Cemar Çiftiigi’ni satın alarak adını Doğamar Çiftliği olarak değiştiren şimşek, 15 milyon TL yatırım yaptığı bu alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

Geçen hafta Şimşek’in yeni bir şirket kurduğunu öğrendik. Bu şirketle Türkiye iş dünyasında biraz ‘demode’ kabul edilen tekstile yatırım yapacağı anlaşılıyor. “Doğateks Pamuk Tekstil Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.” unvanlı şirketin iki hissedarı var. Bunlar Doğa Şirketler Grubu Holding A.ş. ve Fethi şimşek. Şirketin faaliyet konusunun, iplik ticareti ve imalatı olacağı anlaşılıyor.

  Er-Bakır İş İlanları
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İşkur yeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı

İŞKUR, yepyeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı. Mesleki eğitimi alana günlük 85 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir