Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Fast data

Fast dataFast data

Bugün kurumlar ve onların IT departmanları kendilerini farklı kılacak, katma değer sağlayacak ve kendi iş süreçlerinde değişim yaratacak iş senaryolarına ihtiyaç duyuyorlar. Birçok noktada dönüşüm Büyük Veri (Big Data) ile sağlanabiliyor.

fast data
Kurumlar her geçen gün sosyal medya verilerinden büyük ölçekli işlemleri dinleyen sensörlere kadar farklı kaynaklardan gelen ciddi büyüklükteki verileri biriktiriyorlar. Bu veriler biriktirildi-ğinde, kurumdaki kullanıcılar bu büyük veriden iş süreçlerinde kullanabilecekleri anlamlı desenler çıkartabiliyorlar. Büyük Veri zaten toplanmış ve Büyük Veri veritabanında saklanan veri üzerinde çalışılması amacı ile kullanılıyor. İşte bu noktada “Fast Data” yani “Hızlı Veri” kavramı ortaya çıkıyor. Kritik süreçlerde karar alma mekanizmalarında, organizasyonlara yardımcı olmak için sürekli akan veriyi kullanmak oldukça vizyoner bir yaklaşım olacak. Farkındalık yaratmak ve aksiyon almak için gerçek zamanlı olarak akan veriyi kullanmak, anlık olayları analiz etmek ve anlamlı veri ortaya çıkartmak gerekir. Hızlı Veri ile veri, henüz Büyük Veri kaynaklanna girmeden önce izlenebilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.