Kariyer ve İş İlanları

Dünya devine ödüllü direktör

gokhan ugurluSamsung, Güney Kore’nin tüm dünyayı kasıp kavuran markalarının başında yer alıyor. Bulunduğu alanlarda Japonya’dan ABD’ye kadar çok sayıda efsaneyi tahtından etmesini bildi. Aslına bakarsanız çok planlı bir yolculuktu bu. 2000’lerin başında bir grup gazeteciye, Samsung üst düzeyi tarafından, markanın yakın geleceğine ilişkin iş serüveni etap etap anlatılmıştı. Plan büyük bir başarı ile uygulandı.

Bugün TV, akıllı telefon, tablet, bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, video kamera, beyaz eşya, yazıcı, LTE sistemleri, tıbbi cihazlar, yarı iletkenler ve LED çözümler dünyasında en çok onların sesi yükseliyor. Dünya çapında 80 ülkede, 286 bin çalışanı ile 216,7 milyar dolar iş hacmine ulaşan Samsung, yakın geleceğe damga vurmayı sürdürecek gibi görünüyor.


Bu büyük grubun bir üyesi olarak, Gökhan Uğurlu, Samsung Electronics’in satış sonrası servis direktörü oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökhan Uğurlu, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Programı’nı tamamladı. Kariyerine EKA’da başlayıp Grundig’de devam eden Uğurlu, adını dünya çapında projelerle duyuracağı BSH Ev Aletleri’ne 1994 yılında geçti. Grupta dünya genelinde kullanılan bir CRM yazılımı geliştiren Uğurlu, 2002-2004 yılları arasında tüm şirketin süreç odaklı yeniden yapılandırılması sorumluluğunu üstlendi. Uğurlu, şirkete önemli ölçüde verimlilik ve hız arttınmı kazandıran bu projeyle, dünya çapında aldığı çeşitli ödüllere ‘BSH Best Practice Award’ ödülünü de ekledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu