Kariyer ve İş İlanları

Direktörlük için Orta Asya’da deneyim kazandı

cigdem yildiz kurtulusEn büyük gıda, ev ve kişisel bakım ürünleri sağlayıcılarından olan Unilever, yönetici yetiştirme konusunda gıpta ile izlenen bir iş kültürüne sahip. Geleceği parlak görülen yöneticiler, sabırla, deyim yerindeyse ilmek ilmek uzun bir süreçten geçiriliyor. Adayın kendi ülkesi olmuş, dünyanın başka bir coğrafyası olmuş hiç fark etmiyor. Unilever bayrağının dikili olduğu her pazar, yönetici için bir okul görevi görebiliyor.

Unilever Türkiye Ev ve Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevine getirilen Çiğdem Yıldız Kurtuluş’un serüvenine dikkatinizi çekmek isterim.


Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nü bitiren Kurtuluş’un Unilever yolculuğu 2004’te başlıyor. Üç yıl boyunca Unilever Orta Asya Pazarları bölümünde sekiz ülkeden sorumlu ürün müdürü olarak görev yapan Kurtuluş, bu süre zarfında gıda, kozmetik ve deterjan kategorilerinde çeşitli markaların sorumluluğunu üstlendi.

Orta Asya’daki görevinin ardından 2007’de Unilever Türkiye’ye deterjan kategorisi ürün müdürü olarak dönen Çiğdem Yıldız Kurtuluş, kariyerine 0M0, Rinso, Yumoş ve Domestos Leke Çtkarıcı’dan sorumlu kategori müdürü olarak devam etti.

2010 yılının ekim ayından bu yana Unilever Türkiye Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Kurtuluş’un sorumluluk alanı, Şubat 2014 tarihi itibariyle Ev Bakım Kategorisi’nin (Domestos, Cif, Sunlight) eklenmesiyle genişledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu