Cumartesi , Şubat 23 2019
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Deniz Palas adımına herkes şapka çıkardı

Deniz Palas adımına herkes şapka çıkardıDeniz Palas adımına herkes şapka çıkardı

İKSV’nin üç yıldır başkanlığını yürüten Bülent Eczacıbaşı, bu şapkasıyla Yılın İş İnsanları Yarışması’nda Yılın Sivil Toplum Önderi ödülüne layık görüldü. Bülent Eczacıbaşı, bundan iki ay kadar önce İKSV’nin Deniz Palas’ını 46 milyon TL’ye alıp vakfa bağışlayarak herkesten alkış aldı. Kürsüye çıkmasında bunun büyük etkisi var.

Türkiye’nin sanat alanında en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nm (İKSV) üç yıldır başkanlığını yürüten Bülent Eczacıbaşı, bu şapkasıyla Yılın îş insanları Yarışması’nda Yılın Sivil Toplum Önderi ödülüne layık görüldü.

bulent eczacibasi

17 yıl İKSV yönetim kurulu başkanlığı yapan amcası Şakir Eczacıbaşı’nın 2010 yılında vefatının ardından bu görevi üstlenen Bülent Eczacıbaşı’nın, bu kategoride ödüle layık görülmesi şaşırtıcı değil. Bundan iki ay kadar önce İKSV’nin Deniz Palas’ını 46 milyon TL’ye alıp vakfa bağışlayarak herkesten alkış aldı. Bu ödül de adı sanatla bütünleşen Eczacıbaşı ailesinin bu yaklaşımına bir anlamda şapka çıkarmak anlamına geliyor aslında.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

58 MİLYON TL BAĞIŞ

Borç yükü nedeniyle satışa çıkarılan Deniz Palas binasını satın alarak vakfa bağışlayan Bülent Eczacıbaşı, aileye yakışanı yaptı ve İKSV için bu bağışla babası Nejat Eczacıbaşı’nın attığı temele de sahip çıkmış oldu. Eczacıbaşı Holding için bunun bir kurum kültürü haline gelmesine aile büyüklerinden Nejat Eczacıbaşı vesile olmuştu.

Bülent Eczacıbaşı, bir görüşmemizde ailenin sanata olan yakınlığını şu sözlerle anlatmıştı: “Bizde kurum değerleri ve kurum kültürü çok önemli. Kültür sanatın toplumu yükseltmede çok önemli bir etken olduğu inancı Nejat Bey’den kaynaklanarak kuruma işledi. Devamında bizler de ona göre şekillendik. Ekonomi önemlidir ama sadece ekonomik kalkınmayla bir toplum yükselmez.

  Mavi Yakalılar Aranıyor

Her alandaki katkılarla bir toplum yükselir.

Nejat Eczacıbaşı ile başlayan bu kurumsallaşma sürecinin tamamlanmasına katkı sağlayan Bülent Eczacıbaşı, iş dünyasındaki deneyimini İKSV’ye de taşıdı. İKSV’nin fi-nansal yapısını dengeye oturtmak için çalışmalar yürüten Eczacıbaşı, başkanlığı döneminde İKSV yönetim binasının satılmaması için yapılan 46 milyon TL’lik bağışın yanı sıra toplamda 58 milyon TL’lik bağışa da vesile oldu. Düzenlenen bienal-lerle vakfın uluslararası bilinirliğini de yükseltti.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İşkur yeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı

İŞKUR, yepyeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı. Mesleki eğitimi alana günlük 85 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir