İş Fikirleri

Dekoratif Parkeler Yaratıcı Bir İş Önerisi Olabilir

DEKORATİF PARKELER

Yaratıcılığa örnek olacak bu iş dünyada yeni parlıyor. Hem de pahalı bir sanat ürünü olarak!

Yukarıdaki satırlarda mermer parke örneğini özellikle verdik.

Ülkemizde beton parke üretim tesisleri ise birbirini çağrıştırıyor.

Belli standartları var onun dışına çıkılamıyor. Kilit sistemleri bile birbirinin aynı.

DEKORATİF PARKELERÇimento ve ince granüllü kumla üretilen geleneksel parkelerin ebatları da neredeyse hiç değişmiyor. Harcın kolay priz alması (çatlamadan kuruması) teknik ayrıntı için yeterli. Makineleri yapan üreticilerden seri üretim hattı almakla bu işe girilmiş oluyor. Hatta giderek basitleşen bu işi şimdi belediyeler bile kendi bünyesinde yapıyor.

Makine fiyatları çok yüksek değil. Her emekli böyle bir tesisi iki dönümlük bir arazide rahatça kurabilir. Fakat bahsedeceğimiz proje bu uğraşının bir adım ötesinde çok daha orijinal bir iş. Farklılaşma buradaki faaliyetin anahtar sözcüğü.Eğer standart bir beton parke tesisinde yaratıcı düşüncenin sınırlarını zorlarsanız, sanatçıların, sıra dışı mimarların ve yeni nesil sitelerin hemen dikkatini çekebilirsiniz. Buna park, bahçe mimarisi ve yaya yollan da “dâhil.

Aslında yapacağınız iş geleneksel faaliyetten pek farklı değil, işin sırrı parke üretmek için oluşturulan ‘agrega’ya ışıltılı bir şeyler katmak! Bunlar mikronize hale getirilmiş cam kırıkları olabileceği gibi, bazı kimyasallarla takviye edilmiş özel harçlar olabilir. Mermer parçaları, alüminyum ve krome edilmiş çelik parçacıkları, hatta yarı değerli taşlardan bir kokteyl… Burada yaratıcılığın sınırı yok. Bazı hurdaları öğüterek dekoratif katkı malzemesi olarak çimentoyla birlikte işleyebilirsiniz. Daha ileri bir teknik düşünmek de mümkün: Seramik baskılarda olduğu gibi parkelere sonradan yüzey baskısı da uygulayabilirsiniz. Fakat bu pahalı yatırım yerine işe yukarıdaki örneklerle başlamanız farklılaşmak adına size çok şeyler kazandırabilir.

Unutmayın ki doğada renkli kumların yanı sıra basit bir kömür cürufu dahi dekoratif uygulamalarınızı çeşitlendirecektir. Emekliler için fazlaca uzmanlığa gereksinim duymayan yaratıcı bir iş önerisi.Bir Yorum

  1. uygun fiyata 30.000 metre (PARKE) satılıktır (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu