Çarşamba , Ağustos 15 2018
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Değişebileceklerine Dair İnancınızı Dile Getirin

Değişebileceklerine Dair İnancınızı Dile GetirinÇalışanların değişeceklerine inanırsanız değişmeye daha meyilli oldukları kabul edilir. Değişeceklerine inanıyorsanız, onların da bunu bilmesini sağlayın. Moral verici sözleriniz onları tıpkı bir enerji içeceği gibi canlandıracaktır.

calisanin degismesi

Değişmek güçtür. Bir çalışan olumsuz tutumunu bırakıp olumluya yönlenmeye çalıştığında, derine işlemiş alışkanlıklarıyla mücadele etmesi gerekir. Bu mücadele de gerginliğe neden olur. Bu gerginliği ortadan kaldırmak için, çalışan sorumluluk sahibi davranışlarda bulunduğunda ona olan güveninizi sözle veya bir notla kendisine iletin.
Yöneticilik danışmanı John Maxwell liderlere, çalışanların başarısını garantilemek için “iyimser kahin” rolü oynamalarını tavsiye ediyor.

İnsanlar onlara inandığınızı ve başarmalarını istediğinizi duymak isterler” diyor Maxwell “Liderliğe Giriş: Her Liderin Bilmesi Gerekenler” adlı kitabında.

Bu övgü ağını, çalışanın değiştirdiği alışkanlıklarını fark eden ve bunları yapıcı bulan iş arkadaşlarından aldığınız olumlu izlenimleri paylaşarak genişletin. Bu kadar fazla olumsuzluğu olumlu bir hale dönüştürmekte payınızın olması da sizin ödülünüz olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Emekli polis ve askerlere yönelik iş ilanları çoğaldı

Emekli polis ve askerlere yönelik iş ilanları çoğaldı, ilanları silah kullanabilen güvenlik elemanı istihdam etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir