Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Dans ve sahne kostümleri tasarımı

Dans ve sahne kostümleri tasarımıDans ve sahne kostümleri tasarımcılığı; tiyatro, opera-bale, sinema, televizyon, reklam, gösteri, tören, karnaval, festival gibi organizasyonlarla ilgilenen kadın girişimcilerin ilgisini çekebilecek bir iş fırsatı. Sahne ve dans kostümü, görsel sanat sahnelerinde ya da kamera önünde bir gösteriyi sunarken giyilen giysiler ve aksesuarlar olarak ön plana çıkıyor. “Görselliğin” var olan önemi iyice artıyor.

sahne kostümleri tasarımcılığı
Buna bağlı olarak, sahne dekoru ve kostümü tasarımı da tiyatroda önem kazanıyor. Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Belediyeye bağlı ödenekli Şehir Tiyatrolan’ndan başlayan geniş bir ska-laya hitap ediyor. Kostüm tasarımcıların göz önünde bulundurması gereken şey, sanatçıların canlandıracakları karakterleri inandırıcı kılmak için sahnelenen oyun ya da dans gösterisinde sanatçıların kostümlerinin hareket ve jestlerini uygun olması. Bu noktada bu iş kolunun kadınlar için uygun olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.