Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Crowdsource data analizi

Crowdsource data analizi



Crowdsource data analizi

Dünyanın en dikkat çekici fikirlerine ve girişimcilerine evsahipliği yapan MIT’de yayınlanan ve yatırımcıların dikkatle takip ettiği MIT Review akıllı şirketler listesinde yer alan Kaggle, crowdsource trendi üzerinde geliştirdiği farklı iş modeli ile öne çıkıyor.

Crowdsource




Şirket crowdsourcing platformları üzerinde data analizi işini organize ediyor. Daha önce farklı sektörlere hizmet vermiş olan şirket, şimdi özel çözümlerle dışarıdan aldığı data analizi tedarikiyle hizmet veriyor. Bir nevi data analistleri için platform niteliği sunan şirket, yatırımcılardan olduğu gibi analistlerden de ilgi görüyor. Buna göre şirketin data analizi işinde 144 bin kayıtlı analisti bulunuyor. Bir şirket kursanız bu kadar çok analisti istihdam edebilmeniz imkansız. Fakat dijital süreçlerin desteğiyle Kaggle bu kadar çok ve farklı uzmanlıklara sahip data analistlerini bir araya getiriyor ve şirketlere ya da farklı kurumlara data analizi hizmetleri sunuyor. Bu durum analiz hizmetleri açısından geniş bir kompozisyon yaratıyor.





İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.