Çarşamba , Ocak 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Bulut eğitim

Bulut eğitimBulut eğitim

Bulut bilişim son dönemin en çok konuşulan dijital kategorilerinden biri. İş dünyası bulut bilişimi ilk ele aldığında maliyetleri aşağıya çeken, operasyon süreçlerini kolaylaştıran bir dijital unsur olarak görmüştü. Fakat sonrasında bu alandaki iş fırsatları daha çok gündeme gelir oldu. Artık bulut bilişim geleceğin iş fikirlerine zemin hazırlayan bir platform konumunda. Doğru planlandığında yaratıcı servis önerileri geliştirmek mümkün.

Bulut eğitim
Bunlardan bir tanesi eğitim alanı. Bulut bilişimin sunduğu fırsatlarla eğitim olanaklarını birleştirmek, son dönemde girişimcilerin üzerine yoğunlaştığı alanlardan. Bu iş fikrinin temelinde bulut bilişim bağlantısı ile kendi kendini eğitme motivasyonu yatıyor. Coursera ve Udemy gibi şirketler ve Khan Aca-demy gibi kâr amacı olmayan kuruluşlar, Harvard ve Stanford gibi üniversite eğitimi konusunda markalaşmış kurumların eğitim içerikleri bulut bilişimin depolanmaya olanak sağlayan altyapısı ile farklı bir eğitim hizmeti olarak sunuluyor. Bu iş alanının hızlı balıklarından Coursera dünya üzerinde 719 eğitim ortağıyla eğitim almak isteyen bireylere içerik sunuyor. Dünyanın farklı yerlerindeki üniversitelerle ortaklık kuran Coursera, Türkiye’de de Koç Üniversitesi ile çalışıyor. Şirketin Türkiye’deki kullanıcılara sunduğu Türkçe içerikler de bulunuyor.

Mutlaka Okuyun:  Kıbrıs'ta yatırım fırsatları
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir