Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi

Birbirinden ilginç konular bu ay da Capital’de!

Birbirinden ilginç konular bu ay da Capital’de!

Mart sayısında da Capital, sektörün nabzını tutmaya, yepyeni araştırmaları konu etmeye devam ediyor!


İki farklı marka, iki farklı araştırma! Penti, satış saatlerini; LC Waikiki ise ürünlerin müşterileri tarafından neden bulunamadığını araştırdı. Biri verimliliğini, diğeri ise satışını artırdı. Markaların tüketicilere yönelik araştırmaları iki marka ile sınırlı değil. Bu ay Capital’de şirketlerin son dönemde müşterilere yönelik araştırmaları ve araştırmalarının iş sonuçlarına etkisine yer verildi.

capital

En rekabetçi sektörlerden perakende sektörü ise içlerinde yeni pazar liderlerini ortaya çıkarmakta! Bunların büyük bölümünü oluşturan kendilerine ait markaları (private label) pazar paylarını son yılda ciddi oranda artırdı. Sektör, rekabetteki alt kategorilere yeni yerler açmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kategorilere göre lider market markaları hangileri oldu? Önümüzdeki yıllarda perakendecilerin kar hedefleri hangi ürünler üzerine yoğunlaşacak? Heyecanlı yarışa yakından bakış!

Hemen her sektörde fiyat odaklı rekabet söz konusu iken, firmaların bir kısmı 2016’yı kârdan feragat ederek zam yapmadan geçirmeyi planlamakta. Yöneticilerin gündemindeki ise 4 kelime var: Verimlilik, inovasyon, sürümden kazanç ve tasarruf. Sektörlere ve şirketlere göre zam karnesi nasıl olacak? Yeni dönemde hangi sektor en çok kâr sahibi olacak? “Sıfır Zam Mümkün mü?” sorularına Capital’de cevap arandı.Rekabet piyasasında kritik kararlara imza atan C seviyesi yöneticiler işe nasıl alınıyor? Yöneticilerini işe alırken şirket liderlerinin kırmızı çizgileri neler? Yeni dönem profesyonellerden beklentiler hangi yönde? Şirketlerdeki en zor koltuklar hangileri?  Liderler ve yöneticileri büyütece takılanlar arasında.

Türk iş dünyasının kurumsal sosyal sorumluluk projeleri bu ay Capital’in Gfk Türkiye ile birlikte hazırladığı “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Araştırması”nda yer aldı. Eğitimden spora, aile içi şiddetten çevreye kadar birbirinden farklı proje ile iş dünyası KSS’de çeşitliliğe açık olduğunu gösterdi. Araştırmada hem iş dünyası temsilcilerinin hem de halkın en başarılı bulduğu şirketler, liderler ve projeler belirlendi. En çok yatırım yapılan alanlarla beraber gözetilen toplumsal fayda ve yeni KSS projelerine ilişkin detaylı bir inceleme bu sayıda!

Hepsi ve daha fazlası için bu ay Capital!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu