Pazar , Ocak 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Big Data’nın sunumu

Big Data’nın sunumuBulut bilişim gibi büyük veri de artık iş fırsatları barındıran bir platform segment konumunda. Büyük veri çok konuşulmasına rağmen halen gizemli bir alan. Çok kullanışlı olduğu ifade ediliyor, fakat doğru analiz yöntemleri geliştirilmezse sadece bir bilgi yığınından ibaret olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Big Data’nın sunumu
Büyük verinin analizi işi son dönemin parlayan segment-lerinden biri. Büyük veriyi ve şirketlerin sosyal medya temelli verilerini alarak işlemek önemli bir alan. Çünkü etkin bir yönetim için şirketler bu verileri her geçen gün I daha da önemsiyor. Verilerin görselleştirilmesi de bu alandaki niş iş fırsatlarından biri. Verilerin teknik dilinin yönetilebilir unsurlara indirgenmesi, görselleştirilmesi artık büyük önem kazanıyor. Fransa’nın başkenti Paris’te kurulan Captain Dash da bu tip servisler sağlıyor. Gartner’m tahminlerine göre 2015 yılında 4,4 milyon ki- aptain as şi sadece bu iş üzerine çalışacak.

Mutlaka Okuyun:  Bisiklet Üretimi ve Satışına Yatırım Yapmak
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir