Kariyer ve İş İlanları

Arow’un CEO’luk koltuğuna Selim Taşkın oturdu

selim taskinHer ne kadar Türkiye’nin en hızk büyüyen sahası olsa da perakendede daha alınacak çok mesafe var. Bu uzun soluklu serüvende iyi yöneticilerle yol alın anın bilincinde olan Arow’un CEO’luk koltuğuna Selim Taşkın oturdu. Taşkın, Denge’nin sahibi olduğu Arow’a Flo mağazacılık’tan geçmişti.

Türkiye’de organize perakende sektörü çok gelişti’ diyorlar. Hayır, bu daha bir şey değil. Bu kadar büyük bir nüfus için perakende dünyası daha emekleme safhasında demek lazım. Doğru, altyapı var. Büyük kentler başta olmak üzere artık en az bir AVM’si olmayan kent kalmadığı gibi ilçelerimize bile girmeye başladı yatırımlar.


İşletmecilik anlayışında da Batı’yı aratmayacak modeller var. Bu da tamam, eğlence bir yanda, süper markalar diğer yanda…

Fakat bir şey eksik. O da halkın satın alma gücü. Yani kişi başına gelir, henüz Batı’daki anlamda bir perakende dünyasını yaratacak ölçüde değil. Ancak bugün 11 bin dolarlarda olan kişi başına milli gelirin ‘2023 Vizyonu’ndaki gibi gerçekten 25 bin dolarlara kadar çıktığını düşünsenize… Yani potansiyel büyük.

İşinde uzman perakendeci de bunu biliyor ve milli geliri yükselmiş bir Türkiye’de nasıl mağazacılık yapılacağının ön hazırlıklarını şimdiden yapıyor. Hem yönetim kadroları itibarı ile hem de perakendecilik know how transferleriyle…Arow markasının sahibi olan Denge Group işte bu geleceğe hazırlık adımı olarak yeni bir yapılanmaya gitti. Perakende dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Selim Taşkın’ı grubun CEO’luğuna atadı. Bir yıl önce Denge Group’a Flo’dan transfer olan Taşkm’ın transferini ilk kez Ekonomist farkı ile duyuruyoruz okurlarımıza.

Sektörde ‘verimlilik yönetimi’ ve stratejik perakende yönetimi tezleri ile sektörün en başarılı isimleri arasında yer alan Selim Taşkın, bir süredir Arow Mağazacılık’taki değişimin başındaydı.

Pertevniyal Lisesi sonrası YTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Taşkın, ayrıca İTÜ’de yüksek lisans eğitimi aldı. İş kariyerine ise bilişim teknolojileri alanında başladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu