Pazarlama Reklam

Aras Kargonun ‘Araslar’ Reklam Kampanyası

Aras Kargo ‘Araslar’la neyi hedefliyor?

Aras Kargo, kargo kolilerinin ‘Araslar’ adında sempatik kargocular haline dönüştürüldüğü reklam kampanyasıyla kategoriye yeni bir soluk getirdi. Bu kampanyanın uzun vadede Aras Kargo’nun bir ‘lovemark’ olması aşamasında önemli bir adrnı olacağı düşünülüyor.

araslar-reklam-kampanyasi

Kargo sektörünün oyuncuları birbiri ardına reklam kampanyalanyla mecrada yer alıyor. Son olarak kuryeleri merkeze alarak hizmetlerini ‘Araslar’ karakteriyle aynştıran Aras Kargo reklamları çıktı mecralara. Kargo kolilerinin Araslar adında sempatik kargocular haline geldiği, samimi ve eğlenceli tonuyla dikkatleri çeken kampanya, Big ajans tarafından hazırlandı.


1,5 milyar liralık bir sektör olan kargo sektörünün önemli oyunculanndan olan ve son dört yıldır kitle iletişimi yapmayan Aras Kargo’nun yeni kampanyasını, üç ay önce Aras Kargo Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine gelen Burçin İmir ve Big Kreatiften Sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı Güngör Türkömer ile konuştuk.Markanın tazelenmeye ihtiyacı olduğundan hareketle kendilerini tanımlamak ve müşteriye anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen İmir, üç filmle mecrada yeraldıklarını söylüyor. Aras Kargo’nun sektörde fark yaratan hizmetlerinin alt marka gibi algılandığını ve Aras ile bağlantısının anlatılamadığını söyleyen İmir, bu kampanyayla bunun da önüne geçeceklerine vurgu yapıyor. Bundan sonraki reklamın hizmetleri anlatacağını da sözlerine ekliyor.

Aras Kargo’nun ürün değil hizmet sattığını ve tüketiciyle bağ kurmanın bu anlamda daha da önemli olduğunu anlatan Güngör Türkömer ise şunları söylüyor: “Kendine has bir karakter yaratmak zor ve uzun bir süreç. Ancak biz bunu göze alarak kutu adamları yani Araslar’ı yarattık. Çalışanlan odağa almak önemliydi. Filmlerde de yerine getiremeyeceğimiz sözler vermek yerine samimi olmaya çalıştık. Televizyon dışında diğer mecralarda da yaratıcı işlerle var olacağız. Özellikle açıkhavayı etkin kullanacağız.”

Kargo sektöründe bugüne kadar tutarlı marka dünyasından veya bütünlüklü bir iletişim dilinden söz edilemediğini söyleyen İmir, bu kampanyayla kategoriye yeni bir soluk getirdiklerimde belirtiyor. Uzun vadede Aras Kargo’nun bir ‘lovemark’ (müşterilerin aşkla bağlı olduğu marka) olması aşamasında bu kampanyanın önemli bir adım olduğunu ifade eden İmir, “Bu hedefe ilerlerken sıcacık karakterleri ile bizden biri haline gelecek olan Araslar önemli bir kilometre taşı olacak” diye konuşuyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu