Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Akıllı kargo

Akıllı kargoAkıllı kargo

Sektörden sektöre, üründen ürüne değişse de ortalama olarak bir ürünün satış fiyatının yüzde 4 ile 20‘sini lojistik giderleri oluşturur. Lojistik giderleri; Kuzey Amerika’da GSMH’nin yüzde 10’unu, Avrupa’da yüzde ll’ini, Türkiye’de ise tahminen yüzde 13’ünü oluşturuyor.

Akıllı kargo
Bu istatistik lojistik faaliyetlerinde daha planlı süreçlerin devreye sokulması gerektiğine işaret ediyor. Bu aşamada Avrupa’da geliştirilen akıllı kargo süreçleri bir iş fikri, bir adım olarak değerlendirilebilir. Avrupa Birli-ği’nden alınan fonlarla geliştirilen akıllı kargo projesi, makineler arası iletişim olanaklannı da kullanarak tüm süreçlerde otomasyonu öngörüyor. Kargo lojistik sürecini kendisi izliyor, olası sorunları tespit ediyor ve geliştirilen otomasyon yazılımlan ile bu sorunlann çözülmesi konusunda kendisi adım atabiliyor. Makineler arasındaki iletişim trendi yaygınlaşırken, bunu lojistik sektörüne uygulamak Türkiye gibi hub noktası olan bir ülkede lojistik şirketlerini öne çıkarabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.