Kariyer ve İş İlanları

Ahmet Akın, ajans kuruyor

ahmet akinMart ayında Markom Leo Bumett’teki CEO’luk görevinden istifa eden Ahmet Akın, o dönemde gelecek planlanyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyordu.

Reklam sektörünün yorucu temposundan bir müddet uzak kalmak istediğini her platformda dile getiren Akın, bu süre boyunca ne yapmak istediğiyle de ilgili kararını verdi.


Geçen hafta karşılaştığımız Akın, “Kendi ajansımı kurmak istiyorum” diyerek bunu dile getirdi. Ancak henüz ajansın yapısı, ismi, ekibi konusunda net bir gelişme yok.

Reklam sektörünün en büyük sermayesi kuşkusuz insan kaynağı. Zaten Akın da bunu bildiği için, en büyük sıkıntıyı yetenekleri keşfetme konusunda yaşayacağını laf arasında itiraf etti.Bir Yorum

  1. çok sevindik Ahmet beyin ajans kurmasına. Esk ajanslarında patronculuk yapmaya çalışırken, mesela Eskişehir üniversitesi mezunu diye, “2. sınıf” diye aşağılayarak işten attığı onlarca yetenekten birini bile almaya gücü yetecek mi bakalım. merakla bekliyoruz. Ha, hiç olmadı kendisi yapar yaratıcılığı da, oynamadığı oyun değil bu da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu